Zespół Basenów „Delfin” w Ustrzykach Dolnych

Zespół Basenów "Delfin" w Ustrzykach Dolnych
Zespół Basenów "Delfin" w Ustrzykach Dolnych
- Reklama -

Zespół Basenów „Delfin” w Ustrzykach Dolnych. Kryta pływalnia jest przeznaczona do celów sportowych i rekreacyjnych oraz nauki pływania dla mieszkańców miasta oraz turystów. Jest to budynek o zróżnicowanej bryle. W hali basenowej znajdują się: basen pływacki (o wym. 25 x 12,5), oraz basen rekreacyjny (o pow. 43m2 , głębokości od 0,6 m do 0,8 m) z biczem wodnym, gejzerem, masażem ściennym dwu-dyszowym i brodzikiem dla dzieci.

Kamera baseny zewnętrzne – zobacz

Basen posiada zjeżdżalnię o dł. 65 m z basenem hamownym oraz „mini-zjeżdżalnię” dla dzieci w wieku do 6 lat. W części socjalnej oprócz pomieszczeń technicznych, znajduje się: siłownia, sauna, solarium i zaplecze higieniczno – sanitarne. Na parterze zlokalizowano pomieszczenia związane z obsługą osób korzystających z basenu (kasa – recepcja, szatnie)

Hala basenowa w Zespole Basenów Delfin w Ustrzykach Dolnych
Hala basenowa w Zespole Basenów Delfin w Ustrzykach Dolnych

Piętro zajmują pomieszczenia administracji, a także widownia, kawiarnia z herbaciarnią (140 gat. herbat świata) kawiarenka internetowa z widokiem na halę basenową, bilard oraz automaty do gier zręcznościowych. Na życzenie klientów organizujemy uroczystości rodzinne, przyjęcia okolicznościowe oraz spotkania sportowo – rekreacyjne. Ponadto w obiekcie Krytej Pływalni „DELFIN” znajduje się sklepik z pamiątkami i akcesoriami do pływania. Obiekt jest przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Budynek zaprojektowano z programem dla niepełnosprawnych tj. podjazdy dla wózków inwalidzkich, podnośnik do opuszczania niepełnosprawnego do basenu oraz dźwig obsługujący wszystkie kondygnacje budynku.

Wejście klientów i korzystanie z hali basenowej umożliwia zainstalowana w obiekcie pływalni nowoczesna sieć komputerowa z systemem ESOK ( Elektroniczny System Obsługi Klienta). Dna basenów są codziennie czyszczone specjalnym podwodnym odkurzaczem. Nowoczesny system klimatyzacyjny zapewnia odpowiednią temperaturę i wilgotność w całym obiekcie. Proponujemy Państwu: parking dla samochodów osobowych i autokarów.

W 2011 roku przy krytej pływalni powstały nowe obiekty basenów zewnętrznych, w skład których wchodzą: basen sportowy, basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi i zjeżdżalniami oraz brodzik dla małych dzieci z atrakcjami.

W 2013 roku oddano do użytku Kompleks Boisk Sportowych w skład którego wchodzą boiska wielofunkcyjne, takie jak: kort tenisowy, boisko do koszykówki, boisko do siatkówki, boisko do piłki plażowej. Kort i boiska posiadają nawierzchnię typu tartan wykonaną z poliuretanowego granulatu gumowanego wysokiej jakości, co gwarantuje ich bezpieczne i długotrwałe użytkowanie.

Źródło: ZB Delfin Ustrzyki Dolne

- Reklama -