15.4 C
Ustrzyki Dolne
czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaCzarnaPierwsza w Bieszczadach Stadnina Koni Huculskich TABUN

Pierwsza w Bieszczadach Stadnina Koni Huculskich TABUN

Stadnina Koni Huculskich TABUN została założona przez Stanisława i Hannę Myślińskich w 1989 r. w Polanie. Jako pierwsza w Bieszczadach zajęła się hodowlą koni huculskich. Rasy koni pochodzących z rejonów Karpat, zajmujących tereny od Rumuni po Polskę.

Te wspaniałe konie charakteryzuje mocna budowa, niewielki wzrost, nieprzeciętne zdrowie, łagodny charakter i chęć współpracy. Dlatego też oprócz celów hodowlanych konie wykorzystywane są w stadninie do rajdów, wycieczek oraz jazd indywidualnych na każdym poziomie umiejętności jeźdźca.

Specyfiką stadniny jest chów tabunowy, bezstajenny w warunkach zbliżonych do naturalnych. Natomiast jazdy konne odbywają się na oklep, umożliwiając najlepsze czucie konia, jednocześnie dając mu jak największą swobodę.

Niniejszy reportaż ukazuje historię stadniny, jej początki oraz opowiada o prawdziwej pasji i miłości do koni oraz Bieszczadów. Pokazuje jak można stworzyć swój własny „raj na ziemi”. Serdecznie zapraszamy do oglądania i do odwiedzin stadniny! Szczegółowe informacje na stronie www.tabun.pl.

 

 

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X