Być jak Cicerone, czyli jak ciekawie oprowadzać

W dniach 18-19 marca Powiat Bieszczadzki zaprasza na darmowe, dwudniowe szkolenie, przeznaczone przede wszystkim dla przewodników turystycznych. Szczegóły poniżej i na załączonym plakacie.

„Być jak Cicerone, czyli jak ciekawie oprowadzać”, to dwudniowe szkolenie oparte na metodyce interpretacji dziedzictwa Interpret Europe.

W trakcie sesji szkoleniowych uczestnicy będą:

  • tworzyć tematy łączące treści dotyczące dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego
    z uniwersalnymi ideami
  • przygotowywać scenariusze oprowadzania zgodnego z metodyką interpretacji dziedzictwa
  • rozwijać kompetencje w zakresie oprowadzania angażującego grupę

Uczestnicy otrzymają podręcznik „Oprowadzanie interpretacyjne”, opracowany przez ekspertów sieci Interpret Europe, wydany w języku polskim przez Małopolski Instytut Kultury.

Prowadzący:

dr Sebastian Wacięga – interpretator i trener przy European Association for Heritage Interpretation, pracownik programu Dynamika Ekspozycji w Małopolskim Instytucie Kultury, współtwórca gier edukacyjnych inspirowanych dziedzictwem i współpracownik instytucji kultury w zakresie zespołowego planowania strategicznego.

Tomasz Adamski – absolwent socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i Studiów Europejskich na University of Exeter. Kieruje zespołem ds. działalności szkoleniowej i badawczej w MIK. Trener
i wykładowca akademicki. Zajmuje się projektami dotyczącymi dziedzictwa, szkoleniami
i doradztwem strategicznym dla samorządów i instytucji kultury.

Wydarzenie jest finansowane w ramach projektu „Rafineria Kultur – rewitalizacja zabytkowego budynku Rafinerii FANTO w Ustrzykach Dolnych na potrzeby Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego”, który jest dofinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich poprzez Program „Kultura”, Działanie 1. „Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym” w ramach MF EOG 2014 – 2021 przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

 

 

Źródło: Powiat Bieszczadzki

 

- Reklama -