10.1 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumDroga na "WYPAŁ" nad Zalewem Solińskim będzie dostępna

Droga na „WYPAŁ” nad Zalewem Solińskim będzie dostępna

W poniedziałek 19 kwietnia 2021 roku, w biurze nadleśnictwa z inicjatywy nadleśniczego Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, zostało przeprowadzone spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące udostępnienia do ruchu drogi leśnej nr 69 tzw.”Wypał”.

Na spotkaniu padły ważne deklaracje:

  • droga leśna nr 69 „Wypał” zostaje udostępniona do ruchu publicznego od 26.04.2021 r. do 31.10.2021 r.
  • na drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, droga, jako udostępniona do ruchu będzie podlegała monitorowaniu i kontroli odpowiednich organów (Policji i Straży Leśnej),
  • zostanie wyznaczone miejsce postoju pojazdów,
  • postój będzie możliwy przez 48 godzin.
  • Gmina Ustrzyki Dolne w ramach ustaleń zobowiązała się do wywożenia 🗑 segregowanych odpadów komunalnych z tego terenu w myśl wspierania prawidłowej gospodarki komunalnej oraz ochrony środowiska.
  • Każdy użytkownik terenu zobowiązuje się po zakończeniu pobytu, odnieść posegregowane odpady komunalne do postawionych na placu kontenerów.
  • Koła Wędkarskie zobowiązały się do pomocy przy porządkowaniu brzegu i placu przy składzie (wypał). W celu koordynacji akcji sprzątań przedstawią harmonogram prowadzonych akcji. Całkowicie zabronione jest zjeżdżanie z drogi nad zalew pojazdami silnikowymi!!!
Droga na „WYPAŁ” nad Zalewem Solińskim będzie dostępna

 

Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego regionu, turystów którzy u nich wypoczywają, a przede wszystkim wędkarzy.

Jest to jedyne otwarte miejsce na terenie Gminy Ustrzyki Dolne, gdzie jej mieszkańcy mogą dotrzeć nad brzeg zalewu. Po raz pierwszy w historii – droga na wypał była (przez nadleśniczego Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne) udostępniona do ruch w 2017 r. Przez okres ponad 3 lat zaobserwowaliśmy zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego zachowania niektórych użytkowników tej drogi. W minionych latach zdarzyło się na niej kilka niebezpiecznych wypadków, doszło do przypadków kradzieży drewna, nielegalnych zjazdów samochodów osobowych nad samą wodę, czy też rajdów crossów/guadów po dnie częściowo pozbawionej wody Zatoki Teleśnickiej. Bardzo dokuczliwe było zaśmiecanie terenów leśnych przyległych do wód zatoki.

Użytkowników prosimy o to, żeby pamiętali o tym, że Zalew Soliński oprócz funkcji turystycznej i rekreacyjnej, jest ZBIORNIKIEM WODY PITNEJ!

 

 

 

Źródło: Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne

 

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X