Komunikat BdPN o stanie szlaków z dnia 29.03.2019 r.

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że w najbliższych dniach panować mają zmienne warunki pogodowe, z dużymi wahaniami temperatur. Należy pamiętać, iż mimo dodatnich temperatur w niższych położeniach, w górnych partiach temperatury oscylują około 0°C. W górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia, takie jak deszcz, śnieg czy silny wiatr. Wszystkich wybierających się na bieszczadzkie szlaki prosimy o dostosowanie trasy wycieczki do aktualnie panujących warunków, rozwagę i ostrożność. Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej.

Zamknięte pozostają następujące odcinki szlaków:

  • szlak niebieski: Rabia Skała – Czerteż – Krzemieniec (szlak graniczny),
  • ścieżka przyrodniczo-historyczna „W dolinie górnego Sanu” na odcinku Beniowa – Sianki – źródła Sanu (Uwaga! Dojazd samochodem osobowym do skrzyżowania przy potoku Halicz, ograniczone możliwości parkingowe).

Pozostałe szlaki turystyczne na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są drożne. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, waha się od 0 cm w niższych partiach do ok. 50 cm w strefie połonin. Miejscami wiatr utworzył zaspy o grubości dochodzącej do 100 cm. Na stokach południowych występują duże obszary całkowicie pozbawione pokrywy śnieżnej. Szlaki mogą być miejscami oblodzone i śliskie.

Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -