Informacja BdPN o stanie szlaków w dniu 04.01.2019 r.

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że w górach ze względu na bardzo duży dobowy opad śniegu, silny wiatr i niską temperaturę powietrza warunki turystyczne są bardzo trudne. Częściej uczęszczane szlaki są tylko częściowo drożne, na długich odcinkach zawiane, z niewidocznym ich przebiegiem. Mniej uczęszczane szlaki są nieprzetarte. Miejscami tworzą się wysokie zaspy. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, wzrasta wraz z wysokością i waha się od 40 cm w niższych położeniach do ok. 100-140 cm w partiach połonin. W najbliższych dniach prognozowane są dalsze opady.

Bieszczadzka Grupa GOPR wprowadziła III – znaczny stopień zagrożenia lawinowego. Szczególnie niebezpieczne są strome stoki, zagłębienia terenowe oraz miejsca gdzie silny wiatr spowodował nagromadzenie większych ilości śniegu.

Odradzamy piesze wędrówki na terenie Parku. Poruszanie się tak głębokim śniegu wymaga bardzo dużego doświadczenia, niezbędne są rakiety śnieżne lub narty.

Z powodu zalegającego na drodze śniegu dojazd do parkingu w Bukowcu jest niemożliwy – droga odśnieżona jest do miejscowości Tarnawa Niżna, dalej nieprzejezdna.

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej.

Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -