-6.5 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 31.03.2023 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 31.03.2023 r.

Szlaki na terenie Parku są tylko częściowo drożne. W górch zalega mokry i ciężki śnieg, a grubość pokrywy wynosi od 20 do 140 cm. Przy górnej granicy lasu mogą występować zaspy, natomiast na podejściach ze względu na oblodzenia miejscami jest ślisko. W takich warunkach do wędrowania zalecane są rakiety lub narty śladowe, na stromych podejściach potrzebne będą raki lub raczki. UWAGA! Poślizgnięcie się na zaśnieżonym lub oblodzonym odcinku szlaku grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Osoby wędrujące po terenie Parku proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności w piętrze leśnym – przy silnym wietrze odradzamy wchodzenie na odcinki leśne.

Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodniczą w Tarnawie Niżnej proszone są o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie Bazy nad Roztoką. Nadal obowiązuje zmiana przebiegu szlaku na ścieżce przyrodniczej z Bukowca w kierunku źródeł Sanu.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 10.03.2023 r.

Aktualne warunki pogodowe oraz stopień zagrożenia lawinowego znajdziecie na stronie Grupy Regionalnej GOPR, zapoznajcie się również ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania Parku zimą.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X