Zawody „Biathlon dla każdego” w Ustrzykach Dolnych

1 czerwca 2019 r. zapraszamy do Ustrzyk Dolnych gdzie na Trasach Biegowych pod Żukowem odbędą się zawody „Biathlon dla każdego”.

Zawody z cyklu „Biathlon dla Każdego” dedykowane są dla dzieci i młodzieży oraz amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił w biathlonie.

TERMIN I MIEJSCE

 1. Zawody „Biathlon dla Każdego” odbędą się 01.06.2019 r.
 2. Miejsce: Trasy biegowe pod „Żukowem” im. Stanisława Nahajowskiego w Ustianowej Górnej
 3. Godzina:
  godz. 09:00 – zapisy i weryfikacja zgłoszonych zawodników,
  godz. 11:00 – start do pierwszego biegu,
  ok. godz. 14:00 – zakończenie zawodów i wręczenie nagród,
 4. Na trasie Zawodów przebywać mogą jedynie Uczestnicy Zawodów, obsługa Zawodów oraz osoby upoważnione przez Organizatora.
 5. Organizatorowi przysługuje prawo do zmiany daty i/lub miejsca zawodów „Biathlon dla Każdego”, przy czym Uczestnik, zostanie o tym zawiadomiony poprzez zamieszczenie odpowiedniej informacji na stronie Internetowej www.biathlon.com.pl nie później niż 48 godzin przed rozpoczęciem zawodów.

Zapisy elektroniczne trwają do 31 maja 2019 r. Organizatorzy zapewniają, że każdy może spróbować swoich sił !

Program „Biathlon dla każdego” jest w założeniu imprezą sportowo – społeczną dedykowaną dla wszystkich grup wiekowych i warstw społecznych. Wydarzenie to ma za zadanie zaktywizowanie mieszkańców miejscowości, gdzie będą odbywały się zawody do spędzania wolnego czasu na uprawianiu sportu i rekreacji. Tego typu wydarzenie jest świetną okazją do rodzinnej integracji, a także do zacieśniania więzi w lokalnych społecznościach poprzez sport, a Dla lokalnych MOSiR – ów oraz jednostek samorządowych będzie to bardzo dobra okazja do promocji aktywnego stylu życia wśród okolicznych mieszkańców. Program „Biathlon dla Każdego” to także promocja współzawodnictwa i zdrowej opartej o zasady fair-play rywalizacji.

Zawody będą odwiedzane przez zawodniczki Kadry Narodowej – Uczestniczki Igrzysk Olimpijskich w Soczi oraz medalistki Mistrzostw Świata i Europy, co z pewnością będzie dodatkową atrakcją dla uczestników.

Zawody będą rozgrywane w miejscach ogólnodostępnych, gdyż ostrą broń, która jest stosowana w biathlonie zastępują karabinki laserowe. Są one całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i otoczenia. Dzięki temu organizatorzy nie są w żaden sposób ograniczeni podczas doboru potencjalnych lokalizacji zawodów, a zawodnicy nie stwarzają podczas strzelania niebezpieczeństwa dla osób postronnych. Już sama broń laserowa wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Dzięki temu zawody można rozgrywać w licznie uczęszczanych miejscach takich jak: parki, centra miast itp.

W zawodach może wystartować każdy, kto tylko czuje się na siłach do przemierzenia dystansu, który jest określany dla każdej z grup wiekowych przez regulamin zawodów. Zawodnicy podzieleni są na kategorie: szkoły podstawowe klasy 1-3, szkoły podstawowe klasy 4-6, gimnazjum klasy 1-3 oraz kategoria Open.

 

Źródło: www.biathlon.com.pl

 

- Reklama -