11.4 C
Ustrzyki Dolne
piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaArchiwumPodkarpacki Barometr Turystyczny 2021

Podkarpacki Barometr Turystyczny 2021

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna po raz kolejny zrealizowała badania ruchu turystycznego w województwie podkarpackim. Turystyczny obraz Podkarpackiego dodatkowo uzupełniono zrealizowanymi badaniami wizerunkowymi regionu. Wyniki badań oraz wnioski z przeprowadzonych analiz zaprezentowano początkiem lutego podczas konferencji online „Podkarpacki Barometr Turystyczny 2021”, w której udział wzięli przedstawiciele podkarpackiej branży turystycznej, samorządów lokalnych i instytucji kultury.

Podkarpacki Barometr Turystyczny 2021

Przedstawione podczas konferencji pod hasłem „Podkarpacki Barometr Turystyczny” wnioski analiz przeprowadzonych w minionym roku badań dają szeroką wiedzę na temat stanu podkarpackiej turystyki. Badania pokazują, że w 2021 r. rozwojowi i sytuacji branży turystycznej, mimo pewnego ustabilizowania warunków pandemicznych poprzez szczepienia, nadal towarzyszyła niepewność. Wprowadzane lockdowny i ograniczenia wpłynęły na wielkość i strukturę ruchu turystycznego w Podkarpackiem. Oszacowano, że w minionym roku Podkarpackie odwiedziło poniżej 1 mln osób, co oznacza, że minione lata pandemii cofnęły branżę turystyczną w Podkarpackiem do poziomu liczby turystów sprzed 10 lat.

Zrealizowane badania pokazują, że Podkarpackie kojarzone jest przede wszystkim z Bieszczadami i Rzeszowem. – Niezmiennie od kilku lat właśnie powiaty zlokalizowane w tych obszarach Podkarpackiego – a więc powiat leski, bieszczadzki i m. Rzeszów – cechuje najwyższe natężenie ruchu turystycznego. W tych lokalizacjach także odsetek turystów – osób korzystających z noclegów na terenie Podkarpackiego – przeważa nad odsetkiem odwiedzających jednodniowych. Odwrotnie ta proporcja kształtuje się w mniej turystycznie popularnych powiatach. – uzupełnia Sabina Mermer – odpowiedzialna za realizacje badań realizowanych przez PROT. Z kolei wciąż nieodkrytym i umykającym uwadze respondentów regionem jest Roztocze. …

Więcej informacji na stronie: podkarpackie.travel

POBIERZ PUBLIKACJĘ

 

 

Źródło: Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X