V Festiwal Biegu Rzeźnika w Bieszczadach

Już 19 czerwca w Bieszczadach rozpocznie się V Festiwal Biegu Rzeźnika. W ramach Festiwalu odbędzie się kolejna edycja Biegu Rzeźnika. To jeden z najtrudniejszych i najpiękniejszych ultramaratonów w Polsce.

Trasa tego morderczego biegu liczy niemal 80 górskich kilometrów i prowadzi z Komańczy do Cisnej. Uczestnicy pokonują ją w maksymalnie 16 godzin. Cieszący się dużym zainteresowaniem biegaczy i mediów bieg, jest doskonałą okazją do promocji zarówno Bieszczadów, jak i całego regionu.

Bieg Rzeźnika jest flagowym wydarzeniem całego Festiwalu Biegu Rzeźnika. W tym roku w dniach od 19 do 23 czerwca 2019 r. w ramach festiwalu odbędą się także: Rzeźnik Sky, Rzeźnik Ultra, Rzeźnik Hardcore, Rzeźniczek, Biegi dla dzieci, Rzeźnik Enigma, Dycha na Jeleni Skok.

Wydarzenie ma na celu integrację środowisk biegaczy ekstremalnych, promocję Bieszczadów oraz popularyzację aktywności fizycznej.

Ideą „Biegu Rzeźnika” jest nie tylko walka ze swoimi słabościami, ale również słabościami partnera z drużyny. Zawodnicy nie mogą pokonywać trasy w pojedynkę. Początkowo starano się w ten sposób dbać o bezpieczeństwo sportowców, jednak z czasem ta formuła na stałe zagościła do regulaminu imprezy. Okazało się bowiem, że ukończenie biegu jednocześnie przez dwie osoby jest zadaniem o wiele trudniejszym, niż dokonanie tego w pojedynkę. Taka rodzaj współzawodnictwa wymusza i krzewi ideę współpracy zespołowej, uczy odpowiedzialności zarówno za siebie, i za partnera z drużyny. Biegnący razem nie mogą oddalać się od siebie na więcej niż 100 metrów.

Uczestnikami są biegacze z całej Polski oraz goście zagraniczni. Prawdziwi pasjonaci biegania – maratończycy i ultra-maratończycy, pasjonaci sportów ekstremalnych, amatorzy intensywnej turystyki pieszej, osoby aktywne i szukające wyzwań oraz miłośnicy Bieszczadów.

Tradycyjnie na zawodników i kibiców czeka moc atrakcji przygotowanych przez Organizatorów.

Więcej informacji na stronie www.biegrzeznika.pl

 

 

- Reklama -