DZIEŃ BOJKA zwycięzcą w konkursie na POLSKO-SŁOWACKIE WYDARZENIE ROKU 2018

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska poinformował o rozstrzygnięciu konkursu na POLSKO-SŁOWACKIE WYDARZENIE ROKU 2018, w którym największą liczbę głosów otrzymał projekt realizowany przez Powiat Bieszczadzki i Miasto Giraltovce na Słowacj pn. DZIEŃ BOJKA.

Zainteresowanym polecamy stronę projektu, gdzie można obejrzeć galerię z wydarzeń i poczytać więcej o Bojkach i ich zapomnianym dziedzictwie. http://wolanieprzestrzeni.pl/

Wołanie przestrzeni - o nieistniejącej krainie
Wołanie przestrzeni – o nieistniejącej krainie / fot. projekt

Opis wydarzenia:
W wędrówkach przez polsko-słowackie pogranicze ruszamy śladem zapomnianego dziedzictwa kulturowego Bojków. Kim byli? Gdzie i jak żyli? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczestnicy cyklu imprez skupionych wokół tych dawnych mieszkańców Bieszczad. W ciepłej atmosferze letnich dni, pośród dawnych smaków i zapachów, wśród tonów i dźwięków bojkowskich melodii wróciliśmy pamięcią do przeszłości, na nowo poznając tradycje, zwyczaje i historię. „Dzień Bojka” był okazją do rywalizacji pasjonatów kulinariów w konkursie kuchni bojkowskiej i oczywiście pyszną lekcją dla smakoszy tradycyjnych potraw. Z kolei drużynowe zmagania w „Biegu Bojka” pozwoliły w wesołej atmosferze na ruszenie śladem dawnej bytności Bojków i równocześnie poznanie tutejszego dziedzictwa przyrodniczego. A wszystko to zanurzone w utworach zespołów wykonujących dawne bojkowskie, łemkowskie i huculskie melodie. Czasem nostalgicznie, czasem radośnie, ale zawsze przyjemnie.

 

Źródło: Euroregion Karpacki Polska

 

- Reklama -