„Twarze Polaków- portret społeczeństwa” w Wetlinie

Utalentowany polski fotograf Wojciech Grzędziński zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w bardzo ciekawym projekcie: „Twarze Polaków- portret społeczeństwa”, który odbędzie się 2 grudnia br. w Remizie Strażackiej w Wetlinie.

Artysta zaprasza wszystkich, bez względu na wiek, wygląd, poglądy, wiarę. Zaprasza każdego, kto tylko chciałby stanąć na kilka minut przed obiektywem.

W różnych miejscach w Polsce, z północy na południe i ze wschodu na zachód, Wojciech Grzędziński planuje wykonać ponad tysiąc portretów. Kolekcja zdjęć ukazujących różnorodność osób, indywidualność bohaterów, zestawiona w całość przedstawi obraz polskiego społeczeństwa. Portrety wykonywane będą podczas plenerowych wydarzeń kulturalnych, w miejscach zrzeszających poszczególne grupy społeczne czy podczas zwykłych dni w zwykłych miejscach, gdzie do przenośnego studia zapraszani będę chętni do pozowania.

Każdy uczestnik sesji otrzyma mailem wybrane zdjęcie oraz dzień po sesji odbitkę fotografii Fuji Instax.

​Projekt realizowany jest w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest FujiFilm Polska.

Informacja o autorze:

Wojciech Grzędziński – (ur. 1980, w Warszawie). Fotoreporter. Laureat kilkudziesięciu konkursów fotograficznych w tym World Press Photo, Visa D’Or, NPPA, Sony World Photography Awards, Grand Press Photo i in. Autor zdjęcia roku 2009 i zdjęcia dekady (2014 rok) w konkursie BZWBK Press Photo. Juror ogólnopolskich i lokalnych konkursów fotograficznych. W fotografii interesuje się człowiekiem i emocjami. Fotografował w strefach konfliktów zbrojnych. W latach 2011-2015 szef zespołu fotografów w Kancelarii Prezydenta RP i fotograf osobisty Prezydenta RP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

 

Źródło: GCKiE w Cisnej

 

- Reklama -