13.9 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaWydarzeniaRozwój regionuNowe połączenia kolejowe z Sanoka do Ustrzyk Dolnych

Nowe połączenia kolejowe z Sanoka do Ustrzyk Dolnych

Polregio S.A. Podkarpacki Zakład w Rzeszowie przypomina, że od 1 marca na zlecenie Organizatora Przewozów – Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, zostaną uruchomione nowe regularne połączenia pociągami uruchamianymi przez Polregio pomiędzy Sanokiem a Ustrzykami Dolnymi.

Pociągi w relacji Sanok – Ustrzyki Dolne – Sanok zostały uruchomione na okres ubiegłorocznych wakacji i były skomunikowane z pociągiem relacji Rzeszów – Medzilaborce. Począwszy od 1 marca trzy pary pociągów będą jeździły od poniedziałku do piątku, oprócz świąt.

Pociągi będą kursowały do 2 maja, po czym w okresie od 4 maja do 9 czerwca ich ruch zostanie zawieszony z uwagi na planowane prace prowadzone przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej PKP PLK związane z modernizacją odcinka linii kolejowej nr 108 pomiędzy Sanokiem a Ustrzykami. Prace modernizacyjne mają na celu podniesienie jakości odcinka.

Koszt biletu jednorazowego normalnego z Sanoka do Ustrzyk Dolnych wyniesie 11,90 zł, uczniowskiego 7,50 zł, a studenckiego 5,83 zł na podstawie „Taryfy podkarpackiej”. Bilet miesięczny, normalny będzie kosztował 285,0 zl, uczniowski 145,35 zł, a studencki 139,65 zł. Obowiązują także wszystkie ulgi ustawowe.

Tabor kolejowy do realizacji nowych połączeń zapewni podwykonawca – SKPL, a obsługę podróżnych Polregio.

 

Rozkład jazdy Sanok-Ustrzyki-Sanok

 

 

Źródło: Polregio S.A.

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X