13.3 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 24.02.2023 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 24.02.2023 r.

Warunki na szlakach turystycznych są dobre. Większość szlaków jest drożna z wyjątkiem słabo przetartego odcinka: Przełęcz Goprowska–Halicz–Rozsypaniec–Przełęcz Bukowska. Z uwagi na oblodzone szlaki prosimy o bezwzględne zabieranie ze sobą raczków i kijków. Poślizgnięcie na zaśnieżonym lub oblodzonym odcinku szlaku grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.

Grubość pokrywy śnieżnej waha się od 15 cm w dolinach do nawet 160 cm w miejscach nawianych powyżej górnej granicy lasu. Powierzchnie parkingów czynnych w okresie zimowym są odśnieżone (Wołosate, Ustrzyki Górne- Połonina Caryńska, Przełęcz Wyżniańska oraz Brzegi Górne). Czynny jest również parking na Przełęczy Wyżnej. Parking w Bukowcu, z którego można się wybrać do Źródeł Sanu jest nieodśnieżony. Dojazd wraz z powrotem jest utrudniony. Ze względu na utrudnienia odradzamy dojazd pojazdami bez napędu 4×4.

Najbliższy weekend zapowiada się wietrzny z opadami śniegu i deszczu.
Jednocześnie apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki tej aplikacji służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy.

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR . Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X