Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki w Piwniczce w Ustrzykach Dolnych

Restauracja „Piwniczka” w Ustrzykach Dolnych zaprasza na spotkanie z Kazimierzem Nóżką i Marcinem Szumowskim, autorem książki „Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki„.

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. o godz. 18:00, wstęp wolny!

 

***

Wszyscy chyba znają historie, jak leśniczy Kazimierz Nóżka ratował niedźwiadki przed wilkami? Albo rozmawiał z niedźwiedziami Grzesiem i Lesiem? Marcin Szumowski, dziennikarz i pasjonat przyrody, zabiera czytelnika w świat jedynego w Polsce leśniczego, który przyjaźni się z niedźwiedziami i potrafi z nimi rozmawiać.

W książce „Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki” słynny leśniczy po raz pierwszy ujawnia jak przebiegał dalszy ciąg wilczego polowania, który na krótkim filmiku obejrzały setki tysięcy osób. Okazuje się, że drapieżniki nie tak łatwo zrezygnowały z małych niedźwiedzi. Kazimierz Nóżka pokazuje świat zwierząt, który jest nieosiągalny dla przeciętnego mieszczucha. Spotykamy w nim wielkie niedźwiedzie, przemykające jak duchy rysie, polujące pod osłoną nocy wilki, majestatyczne żubry, zwinne wydry, kuny oraz skryte żbiki. A wszystko na wyciągnięcie ręki, w relacjach człowieka, który większość życia spędził w bieszczadzkich lasach.

To także wspaniała lektura dla wszystkich, którzy kochają historię Bieszczad. Bo jest nie tylko o zwierzętach. Poznajemy też przedziwne przygody miejscowych drwali, gajowych i smolarzy. Przytaczane historie raz mrożą krew w żyłach, innym razem przywołują uśmiech i wzruszają do łez.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki w Piwniczce w Ustrzykach Dolnych
Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki w Piwniczce w Ustrzykach Dolnych

 

 

Źródło: Restauracja Piwniczka Ustrzyki Dolne

 

 

- Reklama -