Uwaga na parkowanie w Wołosatem

Szanowni Państwo odwiedzający Wołosate (wyjścia na Tarnicę i Rozsypaniec). Bieszczadzki Park Narodowy informuje, iż parkowanie aut przy drodze przed znakiem zakazu ruchu po obydwu stronach drogi jest nieprawidłowe i można się narazić się na mandat. Prosimy zauważyć także, że w zatoczce parkingowej przy deszczochronie mogą parkować jedynie autobusy zapewniające transport publiczny.

Zakaz parkowania jest utrzymany na całym odcinku drogi wojewódzkiej nr 897 relacji Wołosate-Ustrzyki Górne. Po jej obydwu stronach występuje linia ciągła, której przekraczać nie można. Prosimy o pozostawianie aut na parkingu BdPN, gdzie udostępniamy m.in. bezpłatne sanitariaty, salkę edukacyjną, tablice edukacyjne, jest tam również sklep i pizzeria, a w pobliżu konie huculskie. Państwa opłaty parkingowe są przeznaczone na ochronę przyrody i to również dzięki nim możecie ją podziwiać!

Uwaga na parkowanie w Wołosatem
Uwaga na parkowanie w Wołosatem / fot. BdPN

Zastawianie drogi utrudnia życie nie tylko mieszkańcom Wołosatego, ale również Straży Granicznej i Goprowi, które to służby muszą czasami podjąć szybką interwencję m.in. w celu ratowania zdrowia i życia osób przebywających w górach. Prosimy o zrozumienie naszego apelu.

 

Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

 

- Reklama -