Pociąg specjalny w Ustrzykach Dolnych

9 marca na ustrzycki dworzec wjechał specjalny pociąg linii 102, tzw. „motoraczek”. Tym samym po raz kolejny pojawiła się konieczność kontynuowania rozmów o przywróceniu ruchu kolejowego w naszym regionie.

Przejazd został zainicjowany przez przemyskie Stowarzyszenie Linia 102, udział w nim wzięli członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście: poseł Bogdan Rzońca, radny sejmiku Wojciech Zając, starosta jasielski Adam Pawluś, wiceprezydent Przemyśla Janusz Hamryszczak, dyrektor PGE Solina Krzysztof Majcher. Na ustrzyckim dworcu przybyłych powitali: starosta bieszczadzki Marek Andruch, wicestarosta Artur Woźny oraz przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego Ryszard Urban, a także dyrektor BZSZ Paweł Germański z młodzieżą z klas mundurowych oraz zespół Werchowyńcy z ustrzyckiego liceum.

Wraz z delegacją z Polski „motoraczkiem” przybyli także goście z Ukrainy, również mocno zainteresowani wznowieniem ruchu na trasie Przemyśl-Niżankowice-Chyrów-Ustrzyki Dolne.

– Przyjazd pociągu specjalnego jest dowodem na to, że ruch kolejowy w naszym regionie jest konieczny, a plany jego wznowienia cieszą się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Będziemy zatem działać w kierunku jego przywrócenia – powiedział starosta bieszczadzki.

 

Źródło informacji: Powiat Bieszczadzki

- Reklama -