13.3 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumCharytatywny Cross PGE Energia Odnawialna w Polańczyku

Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna w Polańczyku

W ostatnią sobotę wakacji, 28 sierpnia wystartuje V Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk w Polańczyku.

Na zawody można się zapisywać do 26 sierpnia 2021 r. poprzez stronę internetową www.timekeeper.pl. Warto to zrobić jak najszybciej, ponieważ w crossie – ze względu bezpieczeństwa – będzie mogło wystartować jedynie 200 osób.

Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk to jeden z najciekawszych biegów przełajowych w Polsce. Trasa przygotowana przez Izabelę Zatorską, multimedalistkę Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w biegach górskich przebiega leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk otoczonej wodami Jeziora Solińskiego. W programie przewidziane są trzy konkurencje: Bieg Główny na dystansie blisko 10 kilometrów (trzy pętle po ok. 3,2 km), Nordic Walking (dwie pętle po ok. 3,2 km), oraz Bieg dla Wczasowiczów (ok. 3,2 km). Na najmłodszych czekają biegi na Górkę Widokową i biegi rodzinne.

Bieg w Polańczyku od lat cieszy się bardzo dobrą opinia wśród zawodników. Biegacze chwalą go za malowniczą, wymagająca trasę, świetną organizację, atrakcyjne nagrody, oraz przyjazną, rodzinną atmosferę. Na starcie crossu stawali utytułowani biegacze z kraju i zagranicy z aktualnym mistrzem Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim Sylwestrem Lepiarzem na czele.

Jednak to nie wynik sportowy jest najważniejszy w imprezie na Wyspie Energetyk. Głównym celem zawodów jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. W tym roku pomoc trafi do Magdy Kowalczyk. Sześć miesięcy temu uległa ona tragicznemu wypadkowi samochodowemu spowodowanego przez pijanego kierowcę. Na miejscu zginęli rodzice Magdy, a ona sama, w stanie krytycznym trafiła do szpitala na oddział intensywnej terapii.

Teraz 24-letnia dziewczyna walczy o powrót do zdrowia. To będzie długi, bolesny proces. Dochód z V Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk pozwoli częściowo sfinansować kosztowne, wielomiesięczne leczenie i rehabilitację.

 

Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna w Polańczyku

 

 

Źródło: PGE Energia Odnawialna S.A.

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X