24.5 C
Ustrzyki Dolne
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWypoczynekInformacjeBiuro Paszportowe w Sanoku

Biuro Paszportowe w Sanoku

Od 2 października 2023 r. otwarte jest Biuro Paszportowe w Sanoku. Miasto Sanok posiada nowe Biuro Paszportowe, które jest efektem współdziałania władz rządowych i samorządowych. To miejsce, na które czekaliśmy od dawna. Teraz, aby wyrobić dokument, nie trzeba będzie wyjeżdżać poza nasze miasto. Uruchomienie punktu paszportowego będzie wielkim udogodnieniem nie tylko dla powiatu sanockiego, ale także powiatu leskiego i bieszczadzkiego. Terenowy Punkt Paszportowy w Sanoku będzie zlokalizowany w nowoczesnym gmachu Dworca autobusowego przy ulicy Lipińskiego 31. Jest to idealne miejsce ze względu na swoją lokalizację, dostępność parkingów oraz przystosowanie budynku na potrzeby osób niepełnosprawnych!

Punkt Paszportowy będzie obsługiwał interesantów w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach 8.00-15.15 we wtorek 11.00-17.45 i piątek 9.00-15.15.

W nowo utworzonej jednostce paszportowej będzie można m.in. złożyć wniosek o wydanie paszportu, odebrać sporządzony paszport, zgłosić utratę paszportu, wyrazić zgodę na wydanie paszportu dla małoletniego dziecka w innym województwie lub konsulacie oraz zasięgnąć informacji w sprawach paszportowych.

Biuro Paszportowe w Sanoku

Z tej okazji na Dworcu Głównym w Sanoku Pani Wojewoda Ewa Leniart oficjalnie otworzyła Punkt Paszportowy. W konferencji uczestniczyli: Burmistrz Miasta Sanoka Pan Tomasz Matuszewski, Pan Minister wykonujący zadania Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Kuchciński, Pani Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska Jedynak, Pan Starosta Stanisław Chęć, Pan Dyrektor Generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Marcin Zaborniak, Pani Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Irena Kuzimała oraz liczni przedstawiciele władz samorządowych. Miasto Sanok na te działania zabezpieczyło środki finansowe, aby po prawie 14 latach nieobecności biura paszportowego w Sanoku otworzyć nowe biuro – w kulminacyjnym punkcie miasta.

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków do nowego biura paszportowego, które jest już otwarte.

Miły i profesjonalny personel szybko pomoże Państwu w przejściu procedury i uzyskaniu paszportu.

 

 

Źródło: Urząd Miasta Sanoka

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X