13.3 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumXX Edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT

XX Edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT

Już po raz 20 Polska Organizacja Turystyczna organizuje konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Laureaci wyróżnieni Certyfikatem POT mogą liczyć na włączenie ich do działań promocyjnych, które prowadzone będą przez POT.

Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych w Polsce oraz ich promocję, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie nowych, polskich produktów turystycznych.

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia jego pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu marka danego produktu staje się rozpoznawalna w całym kraju a nawet za granicą.

Certyfikaty POT przyznawane są produktom turystycznym, które należą do jednej z następujących kategorii: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce. Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegają się o kilka rodzajów Certyfikatów. Najbardziej prestiżowym, którego wybór wzbudza najwięcej emocji, jest Złoty Certyfikat. Może go otrzymać produkt turystyczny, który w latach poprzednich otrzymał już Certyfikat POT, a następnie w sposób znaczący rozwinął zakres swojej działalności. Złoty Certyfikat POT może być przyznany produktowi nie wcześniej niż po upływie 3 lat od daty otrzymania Certyfikatu POT. Kapituła konkursowa przyznaje również certyfikat w kategorii Turystyczne Odkrycie Roku, produktowi, który na rynku jest stosunkowo krótko, bo mniej niż dwa lata, lecz posiada duży potencjał. Certyfikat Internautów zostanie wyłoniony w drodze głosowania internetowego przeprowadzonego na portalu www.polska.travel.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości 200 tys. złotych. O dotychczasowych laureatach konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej można przeczytać na: https://certyfikaty.polska.travel/.

Etapy konkursu:

„Etap I – regionalny” zgłoszeń prowadzony przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną. Poniżej kilka ważnych informacji.

Przyjmowanie zgłoszeń do 5 września 2022 r. na stronie: https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/. Tam znajduje się również regulamin oraz instrukcja rejestracji (w zakładce „Pomoc”).

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT – tutaj mogą zgłaszać się wszystkie podmioty istniejące na rynku nie krócej niż dwa lata.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Turystyczne Odkrycie Roku – tutaj mogą zgłosić się produkty turystyczne, który posiadają niezwykły potencjał, są mało znane i istnieją na rynku nie dłużej niż dwa lata (licząc od daty udostępnienia produktu dla turystów). Twórcy takiego produktu turystycznego powinni wykazać się oryginalnością i kreatywnością.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Złoty Certyfikat POT – tutaj zgłaszamy produkt turystyczny, który otrzymał w latach ubiegłych Certyfikat POT i następnie rozszerzył swoją ofertę o nowe usługi oraz w sposób znaczący rozwinął zakres swojej działalności. Złoty Certyfikat POT może być przyznany produktowi nie wcześniej niż po upływie 3 lat od daty otrzymania Certyfikatu POT. Upływ 3 lat liczony jest od momentu otrzymania Certyfikatu POT (miesiąc oraz rok).

Po upływie terminu zgłoszeń Kapituła Konkursu powołana przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną dokona oceny otrzymanych zgłoszeń pod względem formalnym i merytorycznym. Następnie ROT zgłasza do etapu ogólnopolskiego maksymalnie 3 produkty turystyczne dedykowane do Certyfikatu POT. Spośród tych 3 produktów, ROT zgłasza 1 produkt do kategorii Certyfikat Internautów. Poza tymi produktami turystycznymi, ROT może zgłosić dodatkowo 1 produkt do kategorii Turystyczne Odkrycie Roku. Do etapu ogólnopolskiego, PROT przesyła również zgłoszenie 1 kandydata do miana Złotego Certyfikatu POT.

„Etap II – ogólnopolski” będzie trwał w dniach: 25.09.2023 – 27.10.2023 r. a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 28.11. 2023 r.

 

 

Źródło: POT

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X