Wieczory poetyckie z Jerzym Gronkiewiczem

Już w najbliższy piątek i sobotę zapraszamy na spotkanie słowno – muzyczne z poetą Jerzym Gronkiewiczem, przy akompaniamencie gitary i ukulele.

Pierwszy wieczór poetycki odbędzie się w piątek 9 lutego w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej o godz. 17:00, natomiast 10 lutego w sobotę o godz. 19:30 na spotkanie z poetą zaprasza Oberża Zakapior w Polańczyku.

Wieczory poetyckie z Jerzym Gronkiewiczem
Wieczory poetyckie z Jerzym Gronkiewiczem

Spotkania poprowadzi dr Stanisław Dłuski – poeta, krytyk literacki i wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego.

***

Jerzy Gronkiewicz (ur. 29.09.1965 roku w Jaśle) – absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, praktykujący lekarz. Od zawsze czuł w sobie duszę artystyczną, a jego drogi zmierzały w stronę szeroko pojętej kultury. Jako poeta zadebiutował w 2008 r. tomikiem utworów dla dzieci Pośród skałek. W 2016 r. ukazał się jego kolejny zbiór, tym razem wierszy adresowanych do dorosłych, zatytułowany Moja droga. Wiersze Gronkiewicza można i czytać i śpiewać.

Dr Stanisław Dłuski – ur. 8 października 1962 w Jaśle. Poeta, krytyk literacki, starszy wykładowca w Zakładzie Literatury Polskiej XX Wieku. Współzałożyciel i były red. naczelny „Frazy” i „Nowej Okolicy Poetów”. Wydał siedem tomików poetyckich, m. in. „Dom i świat”, „Elegie dębowieckie”, „Samotny zielony krawat”, „Lamentacje syna ziemi”, „Szczęśliwie powieszony” oraz książkę naukową „Egzystencja i metafizyka. Otrzymał wyróżnienie za najlepszy debiut im. Kazimiery Iłłakowiczówny, Nagrodę Literacką Miasta Rzeszowa, Nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego, prywatną nagrodę Marcina Świetlickiego. Tłumaczony na angielski, czeski, francuski, serbski, ukraiński, włoski. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

 

Źródło informacji:
GCKiE w Cisnej
Oberża Zakapior w Polańczyku

- Reklama -