6.8 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumBieszczadzka Droga Krzyżowa 2024

Bieszczadzka Droga Krzyżowa 2024

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, iż w dniu 23.03.2024 roku (sobota) na trasie Wołosate-Przełęcz Bukowska odbędzie się doroczna Bieszczadzka Droga Krzyżowa, której Organizatorem jest Duszpasterstwo Turystyczne Archidiecezji Przemyskiej we współpracy z BdPN. Jest możliwość dołączenia się do grupy dla wszystkich chętnych.

Ponieważ pielgrzymi wędrować będą wzdłuż trasy do kolejnych Stacji, a przejście ma formę zorganizowaną, BdPN nie będzie pobierał opłat wstępu w ten dzień od uczestników (art. 12.7, ust. 6 Ustawy o ochronie przyrody). Pierwsza Droga Krzyżowa została odprawiona na tej trasie w dniu 8 kwietnia 2017 roku, w tym roku wypada jej 8 edycja. Szczegółowy komunikat podany zostanie w czwartek 21.03. – uwzględniający spodziewane warunki pogodowe.

W innych dniach korzystanie z udostępnionych tras parku odbywa się na zasadach określonych w oparciu o „Zarządzenie Dyrektora – w sprawie udostępniania Bieszczadzkiego Parku Narodowego w celach naukowych, turystycznych i edukacyjnych” – zał. nr 2 „Zasady udostępniania Bieszczadzkiego Parku Narodowego do celów turystycznych i edukacyjnych” – dostępne na stronie internetowej www.bdpn.pl.

Informacje organizacyjne – 22.03.2024 r.

Bieszczadzka Droga Krzyżowa odbędzie się w dniu 23.03.2024 roku (sobota) na trasie Wołosate-Przełęcz Bukowska. W przypadku sprzyjających warunków rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9:00 na cerkwisku w Wołosatem.

Prosimy o pozostawienie pojazdów na parkingu BdPN w Wołosatem. Parking dla uczestników będzie bezpłatny po zamieszczeniu za szybą identyfikatora, który będzie możliwy do uzyskania u funkcjonariuszy Straży Parku.

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym komunikatem turystycznym i przygotowanie się odpowiednio do panujących warunków pogodowych.

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X