Ważne projekty dla rozwoju powiatu bieszczadzkiego podpisane

W piątek 7 września 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Ustrzykach Dolnych podpisane zostały dwie bardzo ważne umowy dla rozwoju powiatu bieszczadzkiego.

Pierwsza podpisana przez powiat bieszczadzki, gminę Zagórz oraz słowackie gminy Medżilaborce i Giraltovce otwiera drogę do realizacji ważnego dziesięciomilionowego projektu na rozwój potencjału turystycznego naszych samorządów ( w Ustrzykach Dolnych powstanie Centrum Dziedzictwa na ul. Kolejowej). Liderem projektu jest powiat bieszczadzki.

Ważne projekty dla rozwoju powiatu bieszczadzkiego podpisane
Ważne projekty dla rozwoju powiatu bieszczadzkiego podpisane / fot. powiat bieszczadzki

Druga umowa tworzy obszar funkcjonalny „Krzemieniec” na pograniczu polsko – słowacko – ukraińskim ( Zakarpacie). Inicjatorem idei jest Euroregion Karpacki, przy wydatnej współpracy powiatu bieszczadzkiego, stąd Centrum Obszaru będzie w powiecie bieszczadzkim. Umowy podpisali przedstawiciele Euroregionu, powiatu bieszczadzkiego, leskiego, samorządów zakarpackich i słowackich. Jest to bardzo duży projekt, który może przyspieszyć rozwój Bieszczadów. Obecni byli starostowie z Leska, Jasła i Krosna, Radny Wojewódzki p. W. Zająć, wójt gminy Czarna oraz przedstawiciele powiatu, Starostwa i instytucji powiatowych.

Relacja w TVP3 Rzeszów – oglądaj >>

Źródło: Powiat Bieszczadzki

 

- Reklama -