Transgraniczne Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Ustrzykach Dolnych

Jak informuje Powiat Bieszczadzki, udało się uzyskać dofinansowanie z Programu Polska – Słowacja i zostanie utworzenie Transgraniczne Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Ustrzykach Dolnych.

Projekt, którego liderem był Powiat Bieszczadzki i Starosta Marek Andruch, a złożony został wspólnie z partnerami: gmina Zagórz (Polska), Medżilaborce (Słowacja), Giraltovce (Słowacja) otrzymał jako jeden z dwunastu dofinansowanie w kwocie prawie 2 mln 100 tys. EUR. Z czego dla powiatu bieszczadzkiego przypada niemal 1 mln EUR czyli ponad 4 mln zł.

Projekt jest realizacją wielkiego projektu który powstał w Starostwie Powiatowym w Ustrzykach Dolnych: Transgranicznego Centrum Dziedzictwa Kulturowego: budowy Centrów wzdłuż linii kolejowej Medżilaborce, Zagórz, Ustrzyki Dolne, Chyrów.

Transgraniczne Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Ustrzykach Dolnych
Transgraniczne Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Ustrzykach Dolnych

W Ustrzykach Dolnych powstanie centrum na ul. Kolejowej w dawnym budynku rafinerii Fanto i ma być częścią Bieszczadzkiego Centrum, w którego skład wchodzić będzie 6 ośrodków na terenie powiatu. Realizacja tej idei wraz z inwestycją COS może zmienić zupełnie sytuację w powiecie bieszczadzkim.

Jest to kolejna dobra wiadomość dla rozwoju w Bieszczadach.

 

Źródło: Powiat Bieszczadzki

 

- Reklama -