W Polańczyku płynnie i komfortowo

Zakończyła się trwająca od listopada ubiegłego roku budowa ronda w Polańczyku. Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 894 z ulicami Zdrojową i Wiejską to jedno z najbardziej obciążonych ruchem w najatrakcyjniejszym turystycznie regionie Podkarpacia. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Sanoku. Jej wartość to ponad 2 miliony złotych.

Zarówno droga wojewódzka nr 894 jak i 895 prowadzą w serce Bieszczadów. Ważne jest, aby podróżowanie w te strony było bezpieczne i komfortowe. Rondo w miejscu, gdzie natężenie ruchu jest tak duże, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym (ok. 4 tys. poj./dobę), to najlepsze rozwiązanie wpływające na poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu. Skrzyżowanie o ruchu okrężnym to także komfort i estetyka. W kosztach partycypowała Gmina Solina, na zlecenie której została opracowana dokumentacja przebudowy skrzyżowania.

W uroczystości oddania inwestycji wziął udział marszałek Władysław Ortyl. Obecny był Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak. Senat RP reprezentowała Alicja Zając. Do Polańczyka przyjechała wicewojewoda Lucyna Podhalicz. Sejmik województwa reprezentował radny Wojciech Zając. Nie zabrakło lokalnych samorządowców z wójtem Soliny Adamem Piątkowskim na czele.

Marszałek Władysław Ortyl w rozmowie z mediami podkreślał potrzebę dalszego inwestowania w infrastrukturę tej części regionu.

Naszym planem jest dbanie o to, aby bieszczadzkie drogi były w jak najlepszym stanie, aby zwiększała się dostępność turystyczna tego miejsca. Dziś oddawana inwestycja w postaci ronda w Polańczyku jest tego dowodem. Chciałbym podkreślić dobrą współpracę z wójtem gminy Solina. Mamy tutaj przykład klasycznego montażu finansowego, gdyż jest to projekt, który stanowi element większego działania, finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Dziś Podkarpacie, Gmina Solina, Powiat Bieszczadzki są wielkim placem budowy. W związku z tym rosną koszty przetargów na różnego rodzaju inwestycjach, ale dokładamy wszelkich starań aby zabezpieczyć konieczne środki – mówił marszałek.

O kolejnych inwestycjach mówił reprezentant rządu Adam Hamryszczak.

Jeszcze w tym roku na obszarze Bieszczad w ramach 6 inwestycji zmodernizowanych lub wybudowanych zostanie ponad 9 km lokalnych dróg oraz kładka pieszo-rowerowa. Łączna wartość tych projektów to ponad 14,5 mln złotych – podkreślił wiceminister…

 

Inf: Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich
fot. Michał Mielniczuk

Źródło i pełny tekst na stronie podkarpackie.pl

- Reklama -