17.4 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaArchiwumTrasy dla narciarzy skiturowych w Parku

Trasy dla narciarzy skiturowych w Parku

Bieszczadzki Park Narodowy udostępnił na terenie Parku traki korytarzy zjazdowych, które umożliwiają legalny zjazd z części szczytowych, szczególnie dla narciarzy skiturowych.

Do chwili obecnej obowiązywał całkowity zakaz zjazdów na terenie Parku. Obecnie można zjechać z Połoniny Wetlińskiej i Caryńskiej, Tarnicy i Małej Rawki.

W przypadku Małej Rawki część szczytową pokonujemy szlakiem, a zjazd rozpoczynamy poniżej buczyny krzywulcowej, zgodnie z trakiem.

Ponieważ w chwili obecnej nie ma żadnych oznakowań w terenie, BdPN zaleca korzystanie z pomocy doświadczonych przewodników, dobrym rozwiązaniem jest również kontakt z bieszczadzką grupą GOPR. Traki zamieszczone na stronie BdPN są KONIECZNE do właściwego skorzystania z korytarza zjazdowego. Tylko doświadczeni narciarze, którzy wykorzystują odbiornik GPS, na który pobrali trak są upoważnieni do zjazdu!

Pamiętajmy o zagrożeniach, wystających pniach, gałęziach, kamieniach i braku oznaczeń. TO NIE SĄ TRASY ZJAZDOWE w potocznym rozumieniu. Są to obszary, które zostały wyznaczone w oparciu o doświadczenie skiturowe, we współpracy z GOPR i w zgodzie z zasadami ochrony przyrody, jednak wszystkie naturalne przeszkody znajdują się na trasie!

Jesteście odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo podczas zjazdu, dlatego najlepiej korzystać z doświadczenia osób poruszających się w tym terenie na nartach.

Jeżeli po skorzystaniu z trasy będziecie mieli uwagi, BdPN prosi o kontakt na mail oie@bdpn.pl .

Kontrolowanych, a tym samym bezpiecznych zjazdów i niezapomnianych wrażeń! Pamiętajcie, że jesteście w Parku Narodowym i zjazdy poza wyznaczonymi obszarami są niedozwolone!

 

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X