Transgraniczne Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Ustrzykach Dolnych cd.

Na początku lutego władze Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych odbyły cykl spotkań dotyczących kondycji ważnych instytucji, zarówno tych istniejących (szpital), jak i planowanych (Centrum Dziedzictwa Kulturowego) na terenie Powiatu Bieszczadzkiego.

Centrum Dziedzictwa Kulturowego ma powstać w ramach projektu, którego liderem był Powiat Bieszczadzki, a złożony został wspólnie z partnerami: gmina Zagórz (Polska), Medżilaborce (Słowacja), Giraltovce (Słowacja) otrzymał jako jeden z dwunastu dofinansowanie w kwocie prawie 2 mln 100 tys. EUR. Z czego dla powiatu bieszczadzkiego przypada niemal 1 mln EUR czyli ponad 4 mln zł.

W Ustrzykach Dolnych powstanie centrum na ul. Kolejowej w dawnym budynku rafinerii Fanto i ma być częścią Bieszczadzkiego Centrum, w którego skład wchodzić będzie 6 ośrodków na terenie powiatu.

Realizacja tej idei wraz z inwestycją COS może zmienić zupełnie sytuację w powiecie bieszczadzkim.

Centrum Dziedzictwa Kulturowego ma szansę stać się dźwignią napędzającą rozwój turystyki i stworzyć przestrzeń dla przedsiębiorców, twórców i wszelkich podmiotów związanych z branżą turystyczną.

 

Transgraniczne Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Ustrzykach Dolnych cd.
Transgraniczne Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Ustrzykach Dolnych

 

Źródło: Powiat Bieszczadzki

- Reklama -