Spektakle dla dzieci w Cisnej

Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej zaprasza serdecznie dzieci w wieku 4 – 11 lat na dwa spektakle teatru KULTURESKA. Pierwszy odbędzie się 6.09 a drugi 14.09.2018 r. o godz. 10:00

“Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.
Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci będą miały szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.
Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

Spektakle dla dzieci w Cisnej
Spektakle dla dzieci w Cisnej

„Mapa marzeń” to interaktywny spektakl plenerowy, skierowany do dzieci w różnym wieku. Dzieci w ramach spektaklu wezmą udział w licznych zabawach i konkurencjach o tematyce ekologicznej. Przedstawienie porusza zagadnienia z zakresu edukacji ekologicznej: temat zaśmiecania przyrody, segregacji odpadów i recyklingu. Uwrażliwia dzieci na problemy przyrody, a także wskazuje sposoby ochrony środowiska. Dzieci będą miały okazję przemienić się w Rycerzy Recyklingu i Księżniczki Czystej Przyrody. Wspólnie podzielimy śmieci do odpowiednich pojemników, a także odśpiewamy ekologiczny hymn dzieci.
Widowisko to znakomicie sprawdza się na imprezach plenerowych, z takich okazji jak: Dzień Dziecka, Piknik Ekologiczny, Festyn Ekologiczny, Dożynki czy Dni Miasta.
W czasie spektaklu spełnią się marzenia bohaterów bajki, ale i wszystkich dzieci!

 

Źródło: GCKiE w Cisnej

 

- Reklama -