23.2 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumŚNIŁA MI SIĘ POŁONINA. Przedpremierowy pokaz filmu z udziałem twórców w Rzeszowie

ŚNIŁA MI SIĘ POŁONINA. Przedpremierowy pokaz filmu z udziałem twórców w Rzeszowie

Przedpremierowy pokaz filmu Roberta Żurakowskiego „ŚNIŁA MI SIĘ POŁONINA” już 26 kwietnia 2022 r. o godz. 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie!

Chatka Puchatka, legendarne schronisko na Połoninie Wetlińskiej, w formie w jakiej pokochał ją świat, odchodzi do przeszłości. Do doliny, po pięćdziesięciu latach, schodzi też Lutek – jej budowniczy i gospodarz, bieszczadzki kowboj, ratownik, dla wielu wzór. Przez dziesięciolecia tworzył legendę Bieszczadów, by na koniec samemu stać się jej symbolem. Co stoi za fenomenem miejsca, w którym ludzie czują się wspólnotą, i postaci, która stworzyła w nim bezpieczną przystań na szczycie góry? Czy ludzka pamięć ocali ten surowy, twardy, ale pełen smaku świat dzikich Bieszczadów?

Film dokumentalny „Śniła mi się Połonina” jest próbą rekonstrukcji odchodzącej w zapomnienie bieszczadzkiej epoki dzikich połonin. Świata turystów z gitarą, których przy ognisku łączy nie tylko miłość do górskiej przyrody, ale i potrzeba bliskości, wspólnoty. Miejscem spotkań bieszczadzkich wędrowców przez dziesięciolecia było schronisko Chatka Puchatka. Historia tego miejsca to przede wszystkim historia gospodarzy schroniska, w tym Ludwika Pińczuka, który je zbudował i przez prawie pół wieku prowadził.

„Śniła mi się Połonina” (2022)
Reżyseria: Robert Żurakowski
Scenariusz: Małgorzata Mielcarek
Produkcja: Mazurkiewicz Produkcja Filmowa
Koprodukcja: Telewizja Polska S.A., Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy, G&B Art

Film zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszów w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Zobacz zwiastun filmu:
https://youtu.be/NRS-xEAW3gQ

Po projekcji filmu Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jego twórcami!

Organizatorami wydarzenia są: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Podkarpacka Komisja Filmowa oraz Mazurkiewicz Produkcja Filmowa.

Na wydarzenie obowiązują zaproszenia. Zachęcamy do obserwowania profilu FB @podkarpackiefilm, gdzie będą wkrótce informacje o możliwościach otrzymania wejściówek na pokaz.

 

 

Źródło: @Luteklegendabieszczad

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X