Puchar Połonin – memoriał Andrzeja Kusia w Wetlinie

Rzeszowski Klub Wysokogórski zaprasza na XXXIII edycję zawodów w Narciarstwie Wysokogórskim „Puchar Połonin” memoriał Andrzeja Kusia.

Termin i miejsce: 23 luty 2019 r. Bieszczady – Wetlina
Zapisy do 21.02 2019 r.

Skitouring to odmiana narciarstwa łącząca wędrówkę na nartach oraz zjazd narciarski w terenie górskim. Specjalnie zaprojektowany do tego typu aktywności sprzęt umożliwia wygodne podchodzenie pod górę i wyśmienitą kontrolę nad nartami podczas zjazdu. Taka forma narciarstwa zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Zawody „Puchar Połonin” organizowane przez Rzeszowski Klub Wysokogórski, są najstarszą tego typu imprezą w Polsce. Dzięki wyjątkowej atmosferze i wysokiemu poziomowi sportowemu z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę zawodników z kraju i zagranicy.

Puchar Połonin - memoriał Andrzeja Kusia w Wetlinie
Puchar Połonin – memoriał Andrzeja Kusia w Wetlinie

W zawodach odbędą się starty w 3 kategoriach z podziałem na mężczyzn i kobiety wg opisu jak niżej:

Mężczyźni OPEN
Kategoria główna dla mężczyzn z trasą zawodniczą i walką o główne trofeum jakim jest Puchar Mistrza Połonin.
Kobiety OPEN
Kategoria główna dla kobiet z trasą zawodniczą i walką o główne trofeum jakim jest Puchar Mistrzyni Połonin.
Mężczyźni Turystyczna
Kategoria dla mężczyzn chcących przejść główną część trasy zawodów bez nadmiernego pośpiechu i stresu towarzyszącego walce o miejsce :-). Kategoria również dobra dla początkujących w zawodach skitourowych, chcących zapoznać się ze specyfiką tego rodzaju wydarzenia.
Kobiety Turystyczna
Kategoria dla kobiet chcących przejść główną część trasy zawodów bez nadmiernego pośpiechu i stresu towarzyszącego walce o miejsce :-). Kategoria również dobra dla początkujących zawodniczek, chcących zapoznać się ze specyfiką tego rodzaju wydarzenia.
Mężczyźni SplitBoard
Kategoria dla mężczyzn poruszających się na SplitBoard, na trasie nie posiadającej dłuższych odcinków zjazdowych w trawersie po płaskim.
Kobiety SplitBoard
Kategoria dla kobiet poruszających się na SplitBoard, na trasie nie posiadającej dłuższych odcinków zjazdowych w trawersie po płaskim.

Kontakt:
Organizator: Edward Twardowski tel. 502 338 620
Kierownik tras: Paweł Nowak tel. 501 536 061
Dyrektor zawodów: Leszek Bedrejczuk tel. 691 964 352 bedrejczuk.leszek@gmail.com
Piotr Grzyb tel. 608 298 348
e-mail: puchar-polonin@rkw.org.pl.

 

Źródło: Rzeszowski Klub Wysokogórski 

 

- Reklama -