Pobiegli „Tropem wilczym” w Bieszczadach

4 marca w powiecie bieszczadzkim po raz pierwszy zorganizowany został Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem wilczym”.

W Ustrzykach Dolnych 173 biegaczy wzięło udział w biegach na trzech różnych dystansach. Pierwszy z nich to 1963 metry – dystans symboliczny, związany z rokiem 1963, kiedy to zginął ostatni z „wyklętych” – Józef Franczak ps. „Lalek”. Drugi dystans to 5 kilometrów w kategorii nordic walking, trzeci zaś to bieg na 8 kilometrów.

Wśród zawodników znaleźli się zawodowcy i amatorzy, dzieci, młodzież i dorośli. Bieg otworzyli Poseł RP, p. Bogdan Rzońca i Starosta Bieszczadzki, p. Marek Andruch. Równo o 12:00 rozległ się wystrzał z pistoletu startowego i zawodnicy ruszyli na trasę.

"Tropem wilczym" w Ustrzykach Dolnych / fot. C.Urban
„Tropem wilczym” w Ustrzykach Dolnych / fot. C.Urban

Pierwsza zawodniczka przybiegła na metę już po 7,21 min (dystans 1963 m)! Trasa biegła wzdłuż drogi głównej w Równi (w stronę Hoszowczyka), z oznaczonymi miejscami nawrotu dla każdego dystansu. Na trasie czekał „zespół specjalny”, rozdający biegaczom ciepłą herbatę. Dla niektórych biegnących był to pierwszy start w biegu zbiorowym, więc emocji na mecie było całkiem sporo.

Po zakończonych zmaganiach nastąpiła dekoracja wszystkich zawodników, którzy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrodzenie zwycięzców. Tuż przed dekoracją młodzieżowy zespół „Werchowyńcy” wystąpił z repertuarem pieśni patriotycznych.

"Tropem wilczym" w Ustrzykach Dolnych / fot. C.Urban
„Tropem wilczym” w Ustrzykach Dolnych / fot. C.Urban

Przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego i uczestnik biegu, p. Ryszard Urban, odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, skierowany do organizatorów i uczestników biegu, zaś Starosta Bieszczadzki, p. Marek Andruch, osobiście wręczał zwycięzcom statuetki i medale…

Pełny tekst informacji, wyniki i galerie na stronie Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych.

 

Natomiast w powiecie leskim, odbyła się już czwarta edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – TROPEM WILCZYM.

Tropem Wilczym w Lesku / fot. Starostwo Powiatowe Lesko
Tropem Wilczym w Lesku / fot. Starostwo Powiatowe Lesko

Po zakończeniu biegów w sali BDK w Lesku odbyła się uroczysta akademia okolicznościowa połączona z wręczeniem pamiątkowych pucharów najlepszym biegaczom.

Wyniki i fotorelacja na stronie Starostwa Powiatowego w Lesku.

 

 

Źródła informacji:
Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych
Starostwa Powiatowego w Lesku

 

- Reklama -