KSU rozpocznie Festiwal ZEW się budzi w Lesku

Przypominamy, że już 3 maja o godz. 6:00 bieszczadzka legenda – zespół KSU, rozpocznie o świtaniu Festiwal ZEW się budzi w Lesku.

Podczas dwudniowego Festiwalu na scenie wystąpią: Cztery Szmery, Fisz Emade Tworzywo, Hańba!, Kabanos, Kobranocka, KSU, Lion Shepherd, Panta Koina, Rezerwat, Sztywny Pal Azji, Ørganek.

Zapraszamy.

***

KSU – jeden z pierwszych polskich zespołów punk-rockowych i niewątpliwie najstarszy, działający bez przerwy od 1978 r., powstał w Ustrzykach Dolnych. Swoją nazwę zawdzięcza od rejestracji samochodów, które w Bieszczadach zaczynały się literami KSU. Na początku swej działalności, członkowie zespołu byli zafascynowani muzyką takich zespołów jak Black Sabbath, Deep Purple i Led Zeppelin, ale to dzięki m.in. Sex Pistols i Wire, KSU weszło na punkową ścieżkę. Dzięki przyjaźni z Kazikiem Staszewskim, KSU po raz pierwszy wystąpiło w 1980 r. na pierwszym ogólnopolskim festiwalu zespołów rockowych Nowej Fali w Kołobrzegu, co zakończyło się wielkim sukcesem zespołu. W maju 1988 r. muzycy nagrali materiał na swoją pierwszą płytę „Pod prąd”, a ich nagrania trafiły do rozgłośni radiowych oraz wylądowały na listach przebojów, m.in. na prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego Liście Przebojów Trójki. Przez ponad 25 lat działalności przez skład KSU przewinęło się 18 muzyków, a zespół doczekał się 7 płyt w swej oficjalnej dyskografii oraz zagrał ponad tysiąc koncertów w kraju i za granicą. Zespół KSU w dalszym ciągu jest aktywny muzycznie oraz planuje kolejne koncerty i nagrania.

 

Źródło: Organizatorzy Festiwalu ZEW się budzi

- Reklama -