Koncert „Ewa Uryga w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia” w Ustrzykach Dolnych

Już w najbliższą niedzielę 28 kwietnia zapraszamy na koncert „Ewa Uryga w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia„, który odbędzie się w Kościele Parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych.

Początek koncertu godz. 16:00.

Wstęp wolny.

 

***

Ewa Uryga. Wybitna wokalistka mająca na swoim koncie wiele nagród muzycznych poruszająca się w różnych gatunkach muzycznych. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Śpiewała jednak już dużo wcześniej. Już w szkole podstawowej śpiewała podczas akademii szkolnych „acappella” – bez instrumentów i mikrofonu.

Współpracowała z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi w Polsce: Marek Napiórkowski, Włodzimierz Nahorny, Henryk Miśkiewicz, Piotr Baron, Jacek i Wojciech Niedzielowie, Andrzej Jagodzińsk, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Lewandowski, Piotr Wyleżoł, Łukasz Żyta, Paweł Tomaszewski, Piotr Wrombel, Dariusz Ziółek, Krzysztof Herdzin i wieli innych. Nagrała 7 autorskich płyt w tym 2 w Nowym Yorku, gdzie rozpoczęła współpracę z legendarnym muzykiem jazzowym Markiem Soskinem wieloletnim pianistą światowej sławy Sonny Rollinsa.

Brała udział w wielu wspólnych projektach z takimi artystami jak: Anna Maria Jopek, Zbigniew Wodecki, Mieczysław Szcześniak, Dorota Miśkiewicz, Ewa Bem, Janusz Szrom, Hanna Banaszak. Ewa Uryga wzięła udział również w takich dziełach jak Oratoria: „Droga Nadziei” Janusza Kohuta, „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza do słów Ernesta Bryla oraz „Niepołomice” Zbigniewa Wodeckiego. Musikale, w których zagrała główne role to: „Zorba” w reż. Jana Szurmieja i „Chicago” w reż. Katarzyna Deszcz współpracując z Teatrem Gliwickim.

 

 

Źródło: Ewa Uryga

 

 

- Reklama -