15.8 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 17.03.2023 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 17.03.2023 r.

Aktualnie wszystkie szlaki na obszarze Parku są dostępne dla turystów. Odcinki mało uczęszczane mogą być słabiej przetarte (Wetlina – Jawornik, Wołosate – Halicz, Widełki – Bukowe Berdo) – na takich odcinkach zalecamy posiadanie rakiet śnieżnych lub nart skiturowych. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, waha się od 30 cm w niższych partiach do ok. 100 cm w górnych granicach lasu. Na połoninach grubość pokrywy śnieżnej dochodzi do 35 cm. W ciągu ostatniej doby spadło ok. 50 cm świeżego śniegu, który w ciągu dnia wraz ze wzrostem temperatury stał się mokry. Pod jego warstwą występują oblodzenia, dlatego szczególnie na stromych podejściach mogą być potrzebne raczki i kijki. Należy zachować ostrożność, ponieważ poślizgnięcie się na zalodzonym zboczu lub płacie śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. W górach panuje I niski stopień zagrożenia lawinowego. Przypominamy – dojazd do parkingu w Bukowcu na końcowym odcinku może być trudny do pokonania dla samochodów osobowych bez napędu 4×4. Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodnicza w Tarnawie Niżnej proszone są o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie Bazy nad Roztoką.

Każdorazowo wyruszając w góry należy sprawdzić aktualną prognozę na stronie Grupy Regionalnej GOPR oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym. Jednocześnie apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki tej aplikacji służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy.

Uwaga !

Fragment ścieżki przyrodniczo-historycznej „W dolinie górnego Sanu”: Bukowiec – cmentarz Beniowa, jest nadal zamknięty z powodu uszkodzenia mostu na potoku Syhłowaty.
Dojście do cmentarza jest możliwe szlakiem rowerowym – powrót tą samą drogą.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 10.03.2023 r.

 

Tymczasowe obejście zaznaczone kolorem pomarańczowym. Dalszy odcinek ścieżki jest dostępny.

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X