15.8 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 17.02.2023 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 17.02.2023 r.

Warunki na szlakach turystycznych są dobre. Większość tras jest drożna z wyjątkiem słabo przetartego odcinka Przełęcz Goprowska–Halicz–Rozsypaniec–Przełęcz Bukowska, co wiąże się z torowaniem sobie drogi w bardzo głębokim śniegu.

Grubość pokrywy śnieżnej waha się od 30 cm do nawet 160 cm w miejscach nawianych. Powierzchnie parkingów czynnych w okresie zimowym są odśnieżone.

Parking w Bukowcu, z którego można wyruszyć do Źródeł Sanu jest nieodśnieżony. Dojazd wraz z powrotem może być niemożliwy ze względu na spore oblodzenie drogi. Najbliższy weekend zapowiada się wietrzny, wiatr może osiągać prędkość nawet do 60km/h.

KONIECZNYM wyposażeniem w górach są raczki. Szlaki na całej swojej długości są zmarznięte. Poślizgnięcie na zaśnieżonym lub oblodzonym odcinku szlaku grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.
Jednocześnie apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki tej aplikacji służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy.

Przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

 

 

Źródło: BdPN

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X