15.8 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 10.02.2023 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 10.02.2023 r.

Warunki na szlakach turystycznych są dobre. Większość szlaków jest drożna z wyjątkiem odcinka Bukowiec – Źródła Sanu, który jest aktualnie zamknięty ze względu na zawieszone drzewa grożące zawaleniem.

Grubość pokrywy śnieżnej waha się od 50 nawet do 180cm w miejscach nawianych. Na drzewach występuje okiść grożąca obłamaniem gałęzi, prosimy o zwracanie uwagi na wygląd otoczenia i omijanie miejsc niebezpiecznych. Powierzchnie parkingów czynnych w okresie zimowym są odśnieżone.

BdPN zaleca przed wyruszeniem na szlak wyposażyć się w się w kijki, raczki lub rakiety śnieżne ponieważ powyżej górnej granicy lasu w wielu miejscach szlaki są śliskie, wywiane i oblodzone. Najbliższy weekend zapowiada się wietrzny, wiatr może osiągać prędkość do 50km/h. Pamiętajcie, że aura może się zmienić w każdej chwili i zaplanujcie wyprawę tak, żebyście mogli wrócić o własnych siłach, bez pomocy ratowników GOPR.

Przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X