12.7 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 01.12.2023 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 01.12.2023 r.

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że warunki na szlakach turystycznych są bardzo trudne. Większość odcinków jest nieprzetarta, na odkrytych fragmentach szlaki są zawiane, z niewidocznym ich przebiegiem. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, wzrasta wraz z wysokością i waha się od 40 cm w niższych położeniach do ok. 100-120 cm w partiach połonin. Na drzewach występuje okiść grożąca obłamaniem gałęzi, prosimy o zwracanie uwagi na wygląd otoczenia i omijanie miejsc niebezpiecznych. Zalecamy zabranie ze sobą raczków, kijów trekkingowych, miejscami niezbędne są rakiety śnieżne.

Parkingi BdPN, które są odśnieżane i dostępne do parkowania samochodów: Wołosate wraz z dostępem do toalet, Ustrzyki Górne (przy wejściu w kierunku Połoniny Caryńskiej), Przełęcz Wyżniańska, Brzegi Górne.

Przed wyjściem w góry nie zapomnijcie o zabraniu naładowanego telefonu, energetycznego posiłku oraz termosu z gorącą herbatą. Bądźcie ostrożni i zaplanujcie wyprawę tak, żebyście mogli wrócić o własnych siłach, bez pomocy ratowników GOPR.

Przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę na stronie GOPR Grupa Bieszczadzka , oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X