28.1 C
Ustrzyki Dolne
środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN - 08.04.2022 r.

Komunikat turystyczny BdPN – 08.04.2022 r.

Szlaki i ścieżki przyrodnicze są dostępne do zwiedzania. Osoby wychodzące na ścieżkę Tarnawa – Dźwiniacz prosimy o przechodzenie przez kładkę przy budynku Bazy nad Roztokami (przejście brodem aktualnie jest utrudnione). Droga w kierunku Bukowca jest przejezdna.
W niższych położeniach pokrywa śnieżna zanika, szlaki w tych rejonach są rozmoknięte i błotniste. W wyższych partiach utrzymuje się nierównomierna, topniejąca pokrywa śnieżna o grubości 0-80 cm (lokalnie, w miejscach zawianych ponad 120 cm). Śnieg występujący w wyższych partiach jest mokry i ciężki. Stoki o wystawach południowych oraz grzbiety połonin są na znacznym obszarze pozbawione pokrywy śnieżnej. Pomimo zanikającej pokrywy śnieżnej punktowo nadal występuje zagrożenie lawinowe (pierwszy stopień).

Na szlakach jest mokro, drewniane elementy pomostów i dylowanek są śliskie, miejscami mogą występować oblodzenia. Prosimy o zachowanie ostrożności – poślizgnięcie się na zalodzonym zboczu lub błocie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Warunki do uprawiania turystyki narciarskiej są raczej niekorzystne. Informacje o korytarzach zjazdowych dla narciarzy .

Trwa remont schronu turystycznego „Chatka Puchatka” bardzo prosimy o niewchodzenie na plac budowy!

Przypominamy! Każdorazowo wyruszając w góry należy sprawdzić aktualną prognozę na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X