I Rajd bieszczadzką krainą dolin im. Adama Lenia

Bieszczadzki Park Narodowy oraz Oddział Bieszczadzki PTTK Ustrzyki Dolne zapraszają wszystkich chętnych na „I Rajd Bieszczadzką Krainą Dolin im. Adama Lenia”, który odbędzie się 18 listopada 2023 r. BdPN planuje, żeby była to cykliczna impreza organizowana raz w roku – jesienią.

W tym roku zaplanowano przejście doliną dawnej wsi Caryńskie, od Dwernika (granica BdPN) do schroniska Koliba na Przysłupiu Caryńskim, z odwiedzeniem cerkwiska i pozostałości cmentarza, obejrzeniem krzyża przy dawnej drodze oraz malowniczych kaskad na potoku Caryńczyk. W zależności od pogody, zaplanowano zamiennie ognisko (własny prowiant) lub spotkanie w schronisku.

Organizatorzy szczególnie zapraszają osoby, które osobiście znały wieloletniego pracownika Parku i przewodnika beskidzkiego śp. Adama Lenia, gdyż będzie to okazja do podzielenia się wspomnieniami ze wspólnych spotkań i wypraw.

To cykliczne wydarzenie ma na celu przede wszystkim kultywowanie dawnej tradycji krajoznawczej, której miłośnikiem był śp. Adam Leń – z zamiłowania regionalista i wielki miłośnik historii naszego regionu, a szczególnie Kresów.

UWAGA – Rajd ma formułę otwartą (bez zapisów), udział na własną odpowiedzialność. Prosimy uwzględnić strój i obuwie odpowiednie do wędrówki oraz warunków pogodowych. Niepełnoletni mogą uczestniczyć w Rajdzie pod opieką osoby dorosłej.

Źródło: BdPN

- Reklama -