13.3 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaTurystykaGóra Żuków coraz atrakcyjniejsza dla turystów

Góra Żuków coraz atrakcyjniejsza dla turystów

Góra Żuków w okolicy Ustrzyk Dolnych staje się jednym z tych miejsc, które przyciągają rzesze turystów. Po pierwsze – może to zmniejszyć presję na szlaki położone w najcenniejszych przyrodniczo obszarach (objętych ochroną w ramach Bieszczadzkiego Parku Narodowego). Po drugie – będzie stanowiło siłę napędzającą turystykę w bliższym i dalszym sąsiedztwie Żukowa.

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne przygotowuje się do tego, od końca ubiegłego roku. Otrzymano dofinansowanie z Funduszu Leśnego na kilka inwestycji – w ramach tworzonego przez Lasy Państwowe „Wielkiego Szlaku Leśnego”.

Góra Żuków coraz atrakcyjniejsza dla turystów
fot. Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne
  • Na początku drogi powstanie 10 stanowiskowy parking (to na początek).
  • Sama droga w całości będzie wyremontowana (ostatni odcinek). Jest to konieczne z uwagi na projekt, który realizowany jest wspólnie z Grupą Bieszczadzką GOPR. Dotyczy on przygotowania i ułatwienia dostępu dla osób, które niedowidzą lub są niewidome. Projekt uwzględnia wykorzystanie tablic przygotowanych wspólnie ze Stowarzyszeniem „Ustyan”.
  • Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace, nad wykonaniem utwardzonego dojścia na Holicę, z okolic tras biegowych. Będzie to ścieżka o łagodnym przebiegu, przyjazna dla turystów nawet o niewielkim doświadczeniu. Ułatwi to dostęp na szczyt Żukowa z Ustjanowej Górnej.

    Góra Żuków coraz atrakcyjniejsza dla turystów
    fot. Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne
  • Będzie wykonane utwardzenie ścieżki „Śladami przeszłości Holicy” – to dodatkowa alternatywa dla osób zwiedzających taras widokowy.
  • Powstaje miejsce (w najbliższym sąsiedztwie wieży widokowej), które pozwoli odpocząć, a tym którzy nie odważą się wejść na wieżę – poczekać na tych odważnych wędrowców „liczących” schodki na szczyt obiektu.
  • Z uwagi na spodziewaną dużą liczbę turystów pieszych w tym dzieci i osób z ograniczeniami wzroku, planuje się ograniczyć do niezbędnego minimum, ruch samochodów po „żukowskiej” drodze.
Góra Żuków coraz atrakcyjniejsza dla turystów
fot. Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne

Zmotoryzowani – szanujcie znaki drogowe umieszczone przy wjeździe na drogę. Jeśli chcecie dotrzeć gdzieś bezpośrednio pojazdem – czekają na Was obiekty przygotowane przez Lasy Państwowe np: wiata nad Żłobkiem czy „harcerze” w Hoszowie, punkt widokowy na górze Jawor i inne.

Zmotoryzowani, którzy musicie skorzystać z drogi na Żukowie – ZWOLNIJCIE – szanujcie turystów pieszych.

 

 

 

Zapraszamy!!!

 

 

Źródło: Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X