11.4 C
Ustrzyki Dolne
piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaArchiwumDroga Krzyżowa na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Droga Krzyżowa na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, iż doroczna Droga Krzyżowa na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego odbędzie się w dniu 1 kwietnia 2023 roku (sobota).

Trasa Drogi Krzyżowej na terenie Parku wyznaczona jest z Wołosatego wzdłuż istniejących od 2017 roku stacji do Krzyża na Przełęczy Bukowskiej. Osoby, które w tym dniu odprawiać będą nabożeństwo na ww. trasie są zwolnione z opłaty wstępu do Parku (art. 12.1. ust. 7, pkt 6. Ustawy o Ochronie Przyrody z 2004 roku z późn. zm.).

Wydarzenie rozpocznie się Mszą Św. na cerkwisku w Wołosatem o godz. 9.00. Organizatorem wydarzenia jest Duszpasterstwo Turystyczne Archidiecezji Przemyskiej we współpracy z BdPN. Jest możliwość dołączenia się do grupy dla wszystkich chętnych. Obecnie na terenie Parku panują warunki zimowe. Należy się odpowiednio przygotować do wyjścia w góry.

BdPN informuje, iż w okresie przedświątecznym i świątecznym szlaki parku szlaki parku będą otwarte, o ile nie wystąpią nagłe zjawiska pogodowe. Obowiązują zasady zwiedzania opisane w Regulaminie Parku. Bilety wstępu do parku zwiedzający nabywają poprzez platformę E-parki. Zniżki i zwolnienia z opłat zgodnie z art. 12.1 ww. Ustawy.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X