23.2 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumBieszczadzki Festiwal Filmowy "ale Czad!"

Bieszczadzki Festiwal Filmowy „ale Czad!”

Z przyjemnością zapraszamy na 1. edycję Bieszczadzkiego Festiwalu Filmowego „ale Czad!”, który odbędzie się w dniach 17 – 20 sierpnia 2023 w Dwerniku, Zatwarnicy i Chmielu.

Bieszczadzki Festiwal Filmowy „ale Czad!” zwany dalej „Festiwalem” ma charakter ogólnopolski i w swojej pierwszej edycji jest przeglądem form krótkich i długich filmowej twórczości związanej głównie z regionem Podkarpacia.

Nadrzędnym celem Festiwalu jest promocja filmów powstałych na Podkarpaciu oraz związanych tematycznie lub artystycznie z Bieszczadami. Festiwal ma na celu tak promocję kultury filmowej w regionie jak i promocję filmowych Bieszczadów. Zadaniem wydarzenia jest inicjowanie dialogu pomiędzy twórcami filmowymi a odbiorcami dzieł – widzami. Program Festiwalu kładzie bowiem nacisk na bezpośredni kontakt z filmem: spotkanie z reżyserem, możliwość rozmowy z bohaterem filmu, który nierzadko jest również barwną osobowością regionu. To próba wzbudzenia żywego zainteresowania kulturą filmową i podkarpackim bogactwem kulturowym. Co najważniejsze ta próba podejmowana jest w atrakcyjnej formie i w inspirującym miejscu. Niebanalną propozycją są pokazy filmów festiwalowych w formie nocnego kina plenerowego oraz wydarzenia towarzyszące w klimacie letniego pikniku w malowniczej dolinie Sanu. Festiwal obejmuje również różne lokacje gminy Lutowiska. Otwiera przez to swój program na lokalną społeczność. Istotnym elementem programu są również prezentacje dorobku lokalnych twórców, artystów i autorytetów przyrodniczych czy historycznych. Dzięki festiwalowi mogą oni zaprezentować się odbiorcom, którzy przyjeżdżają tutaj z całej Polski. Idea Festiwalu wpisuje się więc w koncepcję budowania bieszczadzkiej wspólnoty kulturalnej. Wspólnoty skupionej w tym wydarzeniu wokół magii kina. Ale wielogłosowej i interdyscyplinarnej bo wzbogacanej innymi dziedzinami sztuki i dorobku Bieszczadów.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Bieszczadzkich „Przełączenie”.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny. Szczegóły na plakatach i Facebooku – Bieszczadzki Festiwal Filmowy „ale Czad!”.

 

 

 

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X