Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem wilczym” w Bieszczadach

Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem wilczym” w Bieszczadach
Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem wilczym” w Bieszczadach
- Reklama -

Przypominamy, że cały czas trwają zapisy na zawody organizowane w ramach Biegów Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem wilczym”. Tegoroczna edycja imprezy na terenie Bieszczadów odbędzie się w Lesku, Polanie i Ustrzykach Dolnych.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa i gorącego dopingu na trasach.

Więcej informacji i zapisy na stronach organizatorów:

Lesko / Powiat Leski /- zapisy
Polana / Szkoła Podstawowa w Polanie / – zapisy
Ustrzyki Dolne / Ustrzycki Klub Biegacza /- zapisy

 

***

Historia biegu:
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

 

- Reklama -