13.3 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumXX. edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej

XX. edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej

Ruszył etap regionalny XX. edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT) ogłosiła start etapu regionalnego konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2023. To już 20. edycja prestiżowego konkursu organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi. Laureaci wyróżnieni Certyfikatem POT zostaną włączeni w szereg działań promocyjnych, które będą prowadzoną przez POT w kraju i zagranicą.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny ma na celu wyróżnienie i promocję najbardziej innowacyjnych i atrakcyjnych produktów turystycznych w Polsce. W tegorocznej edycji szczególną uwagę Polska Organizacja Turystyczna będzie zwracać na produkty, które wpisują się w nowe trendy i potrzeby turystów, takie jak zrównoważony rozwój, ekoturystyka oraz nowoczesne technologie.

Najlepsze Produkty Turystyczne Podkarpackiego

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna ogłosiła rozpoczęcie etapu regionalnego konkursu, w ramach którego zbierane będą zgłoszenia do tytułu Najlepszych Produktów Turystycznych Podkarpackiego. – Oczekujemy na propozycje atrakcji turystycznych, szlaków, wydarzeń, usług, które wyróżniają się swoją ofertą i przyciągają turystów do regionu – opowiada Agata Potwora z PROT – sekretarz tegorocznej edycji konkursu w Podkarpackiem.

Najlepsze produkty turystyczne Podkarpacia, wyłonione w etapie regionalnym, będą miały szansę rywalizować z innymi krajowymi atrakcjami o prestiżowe Certyfikaty POT, które są symbolem jakości i atrakcyjności dla turystów.  – To najważniejsza nagroda w polskiej turystyce. To wyjątkowe wyróżnienie, które potwierdza, że dany produkt turystyczny oferuje usługi na najwyższym poziomie. Otrzymanie Certyfikatu POT to z pewnością gwarancja doskonałej jakości i szansa na rozgłos wśród turystów krajowych ale i zagranicznych. – zachęca Agata Potwora.

Zainteresowane konkursem podmioty z branży turystycznej z Podkarpackiego mogą dokonać zgłoszenia swoich produktów w konkursie do 5 września 2023 r. poprzez stronę internetową: https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/

Promocja wyjątkowych atrakcji i wsparcie regionalnych inicjatyw

Głównym celem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych, które przyciągną uwagę i zachwycą odwiedzających. To nie tylko okazja do promocji tych wyjątkowych projektów, ale także wsparcie dla regionalnych i lokalnych inicjatyw, które tworzą zupełnie nowe, oryginalne produkty turystyczne.

Certyfikaty POT są przyznawane przez kapitułę, w której skład wchodzą wybitni specjaliści z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich i mediów.

O wyróżnienie mogą się ubiegać produkty turystyczne, które należą do jednej z następujących kategorii: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce. Zgłoszone do konkursu produkty turystyczne będą rywalizować  o kilka rodzajów Certyfikatów. –Złoty Certyfikat to najbardziej pożądane wyróżnienie. Może go otrzymać produkt turystyczny, który w latach poprzednich otrzymał już Certyfikat POT, a następnie poszerzył swoją działalność i wzbogacił o nowe usługi– wyjaśnia sekretarz konkursu w Podkarpackiem. Złoty Certyfikat POT może być przyznany produktowi nie wcześniej niż po upływie 3 lat od daty otrzymania Certyfikatu POT. Kapituła konkursowa przyznaje również certyfikat w kategorii Turystyczne Odkrycie Roku. – Otrzyma go produkt, który na rynku jest stosunkowo krótko, bo mniej niż dwa lata, lecz posiada duży potencjał – mówi Agata Potwora z PROT. Z kolei Certyfikat Internautów zostanie wyłoniony w drodze głosowania internetowego przeprowadzonego na portalu Polska.Travel.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości 200 tys. złotych realizowaną w 2024 r.

Etapy konkursu:

„Etap I – regionalny” prowadzony przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną. Przyjmowanie zgłoszeń do 05.09.2022 r.

 „Etap II – ogólnopolski” będzie trwał w dniach: 25.09.2023 – 27.10.2023 r.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 28.11. 2023 r.

*Powyższe terminy w uzasadnionych przypadkach mogą zostać zmienione.

Kontakt:

Agata Potwora

Sekretarz konkursu NPT2023 w Podkarpackiem
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
tel: 791 944 045, e-mail: a.potwora@podkarpackie.travel

 

Źródło: informacja prasowa

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X