9.7 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumWystawa malarstwa Elżbiety Kwiatanowskiej - Nawrockiej "Percepcja VI 2024" w Lesku

Wystawa malarstwa Elżbiety Kwiatanowskiej – Nawrockiej „Percepcja VI 2024” w Lesku

Bieszczadzki Dom Kultury zaprasza do swojej Galerii na wystawę malarstwa Elżbiety Kwiatanowskiej – Nawrockiej „Percepcja VI 2024”.

Wystawa czynna jest od 19 lutego do 25 marca 2024, natomiast Finisaż wystawy odbędzie się 9 marca o godz. 16:00 w Galerii BDK.

Elżbieta Kwiatanowska – Nawrocka leska malarka, zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym, akwarelą, rysunkiem, grafiką projektową, fotografią, rzeźbą. Maluje głównie techniką olejną na płótnie oraz akwarelą. Na przestrzeni lat wypracowała swój własny niepowtarzalny styl. Tematyka jej prac jest różnorodna, dominuje portret. Stara się uchwycić i zarejestrować twarze, postacie, przedmioty i zderzenia środowiska zewnętrznego. Inspiruje się otaczającym ją światem. Percepcja w szerokim sensie oznacza rejestrację (uchwycenie).
Związana z promocją i kulturą naszego regionu. Mieszka i tworzy w Lesku, a Bieszczady, w których się urodziła i czuje do nich przynależność są źródłem inspiracji. Pięć lat mieszkała na przepięknej Krecie, a dziesięć lat w Londynie. To wszystko razem bardzo ją ukształtowało artystycznie. Greckie klimaty często pojawiają się w jej pracach, ponieważ mocno zapisały się w jej pamięci. Również ogromny wpływ na jej warsztat artystyczny wywarły lata spędzone w Londynie w towarzystwie największych dzieł sztuki i muzeów świata. Po tych doświadczeniach wróciła do kraju do Leska, w swoje ukochane Bieszczady i tu odzyskuję wewnętrzny spokój, a one wywołują w niej pozytywne emocje i przywołują lata beztroskiego dzieciństwa.

 

 

Źródło: BDK

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X