Wielkanocne jarmarki i kiermasze w Bieszczadach

Święta tuż-tuż. Najwyższy czas, aby zaopatrzyć się w smakołyki, a także wszystkie potrzebne akcesoria. Kiermasze to znakomite miejsce na zakupy, bo właśnie na nich można znaleźć najpiękniejsze i najsmaczniejsze wyroby od regionalnych producentów.

Wielkanocne jarmarki startują w ten weekend. Wszyscy je uwielbiają, bo w jednym miejscu można znaleźć wszystko, czego potrzeba, a produkty – zwłaszcza spożywcze – mają gwarancję najwyższej jakości.

Miody, wędliny, sery, a także pieczywo wytwarzane są tak, jak robiły to nasze babki, czyli bez żadnych „ulepszaczy”, stosowanych w masowej produkcji. A nic tak w koszyczku nie będzie pachnieć, jak swojska kiełbasa.

Jarmarki to prawdziwa uczta dla smakoszy, którzy na miejscu mogą spróbować rozmaitych specjałów, a także porozmawiać z gospodarzami, którzy przygotowali wyroby. Na kiermaszach można również przebierać w świątecznych ozdobach. W niedzielę święcimy palmy, więc to naprawdę ostatnia szansa, aby je kupić.

Co, gdzie, kiedy?

Lesko
12 – 13 kwietnia pl. Pułaskiego 9.00 – 18.00
W programie imprezy m.in. konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną oraz konkurs na ciasto wielkanocne.

Ustrzyki Dolne
14 kwietnia Rynek 10.00 – 16.00
W tym roku Wielkanocy będziemy wypatrywać przy akompaniamencie zespołów, podziwiając lokalne wyroby i kosztując produktów kuchni regionalnej. W programie również ciekawy konkurs dla wystawców.

Baligród
17 kwietnia budynek GOK-u 10.00 – 14.00
W programie imprezy m.in. degustacja i sprzedaż żywności tradycyjnej, baranki, babki, mazurki wielkanocne i inne ciasta.

 

Wielkanocne jarmarki i kiermasze w Bieszczadach
Jarmark Ustrzyki Dolne
Wielkanocne jarmarki i kiermasze w Bieszczadach
Jarmark Ustrzyki Dolne

 

Wielkanocne jarmarki i kiermasze w Bieszczadach
Kiermasz Baligród

 

Źródło: www.turystyka.wrotapodkarpackie.pl

 

- Reklama -