-1.6 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWydarzeniaRozwój regionuSolina będzie miała kolejną przebudowaną drogę

Solina będzie miała kolejną przebudowaną drogę

To kolejny bardzo ważny dzień dla Bieszczadów, dla gminy Solina, ale i dla całego Podkarpacia. Cieszymy się, że możemy poprawić dostępność południowej części naszego pięknego regionu – powiedział wicemarszałek Piotr Pilch w czasie uroczystego rozpoczęcia robót drogowych w Solinie.

Przebudowa i rozbudowa 6-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 895 pomiędzy Soliną a Myczkowem będzie kosztować 53 miliony złotych. Właśnie wbito symboliczne pierwsze łopaty pod inwestycję.

Zaczynamy naprawiać drogi bardzo zaniedbane przez wiele lat w rejonie Bieszczadów zaczynamy naprawiać, remontować poszerzać, tworzyć ciągi pieszo-rowerowe. To są wielomilionowe inwestycje, tak jak ta dzisiejsza za ponad 50 milionów złotych. Ale już patrzymy w przyszłości mamy przed sobą kolejną inwestycję, bo otrzymaliśmy 70 mln złotych – a jej koszt to ponad 73 ml złotych – na drogę od Soliny w stronę Uherzec Mineralnych. W tym roku powinna być oddana kolejna droga z Polańczyka do Hoczwi. To są w tym rejonie najważniejsze drogi dojazdowe. Tuż obok powstaje kolej linowa za ponad 100 mln złotych. To wszystko sprawia, że piękne Bieszczady stają się coraz bardziej atrakcyjne i coraz więcej osób chce tu przyjechać. Wszyscy oczekujemy, że będzie łatwy dojazd, będą parkingi, ścieżki piesze i rowerowe. My, jako samorząd województwa podkarpackiego to rozumiemy, zarząd i radni województwa decydując o tych wielkich środkach, aby składać projekty do kolejnych programów i uzyskiwać kolejne środki na rozwój – mówił w czasie uroczystości wicemarszałek Piotr Pilch – Tych inwestycji będzie więcej, bo to jest jeden z priorytetów zarządu województwa – zaznaczył wicemarszałek.

Solina będzie miała kolejną przebudowaną drogę
fot. Michał Hubala

Przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej DW 895 na odcinku Solina – Myczków to część większego projektu, który ma znacząco poprawić podróżowanie w okolicach Jeziora Solińskiego. To już druga inwestycja rozpoczynana tam w tym roku. Od wiosny trwają prace budowlane przy przebudowie i rozbudowie DW 894 na odcinku Hoczew-Polańczyk.

Inwestycja na drodze wojewódzkiej 895 na odcinku pomiędzy Soliną a Myczkowem kosztować będzie 53,4 mln złotych. Aż 45,3 mln złotych to wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020. Realizacja projektu poprawi dostępność transportową południowej części Podkarpacia, szczególnie Bieszczadów. Będzie miała duże znaczenie dla poprawy skomunikowania powiatu leskiego z resztą regionu.

Pełny tekst informacji na stronie podkarpackie.pl

 

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X