11.4 C
Ustrzyki Dolne
piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWydarzeniaRozwój regionuSolina będzie miała kolejną przebudowaną drogę

Solina będzie miała kolejną przebudowaną drogę

To kolejny bardzo ważny dzień dla Bieszczadów, dla gminy Solina, ale i dla całego Podkarpacia. Cieszymy się, że możemy poprawić dostępność południowej części naszego pięknego regionu – powiedział wicemarszałek Piotr Pilch w czasie uroczystego rozpoczęcia robót drogowych w Solinie.

Przebudowa i rozbudowa 6-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 895 pomiędzy Soliną a Myczkowem będzie kosztować 53 miliony złotych. Właśnie wbito symboliczne pierwsze łopaty pod inwestycję.

Zaczynamy naprawiać drogi bardzo zaniedbane przez wiele lat w rejonie Bieszczadów zaczynamy naprawiać, remontować poszerzać, tworzyć ciągi pieszo-rowerowe. To są wielomilionowe inwestycje, tak jak ta dzisiejsza za ponad 50 milionów złotych. Ale już patrzymy w przyszłości mamy przed sobą kolejną inwestycję, bo otrzymaliśmy 70 mln złotych – a jej koszt to ponad 73 ml złotych – na drogę od Soliny w stronę Uherzec Mineralnych. W tym roku powinna być oddana kolejna droga z Polańczyka do Hoczwi. To są w tym rejonie najważniejsze drogi dojazdowe. Tuż obok powstaje kolej linowa za ponad 100 mln złotych. To wszystko sprawia, że piękne Bieszczady stają się coraz bardziej atrakcyjne i coraz więcej osób chce tu przyjechać. Wszyscy oczekujemy, że będzie łatwy dojazd, będą parkingi, ścieżki piesze i rowerowe. My, jako samorząd województwa podkarpackiego to rozumiemy, zarząd i radni województwa decydując o tych wielkich środkach, aby składać projekty do kolejnych programów i uzyskiwać kolejne środki na rozwój – mówił w czasie uroczystości wicemarszałek Piotr Pilch – Tych inwestycji będzie więcej, bo to jest jeden z priorytetów zarządu województwa – zaznaczył wicemarszałek.

Solina będzie miała kolejną przebudowaną drogę
fot. Michał Hubala

Przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej DW 895 na odcinku Solina – Myczków to część większego projektu, który ma znacząco poprawić podróżowanie w okolicach Jeziora Solińskiego. To już druga inwestycja rozpoczynana tam w tym roku. Od wiosny trwają prace budowlane przy przebudowie i rozbudowie DW 894 na odcinku Hoczew-Polańczyk.

Inwestycja na drodze wojewódzkiej 895 na odcinku pomiędzy Soliną a Myczkowem kosztować będzie 53,4 mln złotych. Aż 45,3 mln złotych to wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020. Realizacja projektu poprawi dostępność transportową południowej części Podkarpacia, szczególnie Bieszczadów. Będzie miała duże znaczenie dla poprawy skomunikowania powiatu leskiego z resztą regionu.

Pełny tekst informacji na stronie podkarpackie.pl

 

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X