-4.3 C
Ustrzyki Dolne
czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 24.03.2023 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 24.03.2023 r.

Aktualnie wszystkie szlaki na obszarze Parku są dostępne dla turystów. Odcinki mało uczęszczane mogą być słabiej przetarte (Wetlina – Jawornik, Wołosate – Halicz, Widełki – Bukowe Berdo).

Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana. W wyższych partiach gór utrzymuje się nierównomierna pokrywa śnieżna o grubości 0-50 cm (lokalnie, w miejscach akumulacji ponad 100 cm), w niższych położeniach zalega błoto. Większe ilości śniegu zalegają przy górnych granicach lasu, natomiast same połoniny miejscami są przewiane. Uwaga! drewniane elementy pomostów i kładek również mogą być śliskie. Należy zachować ostrożność, ponieważ poślizgnięcie się na zalodzonym odcinku grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Zalecamy posiadanie raczków i kijków.
Na niektórych odcinkach możemy napotkać wiatrołomy możliwe do obejścia. W górach panuje I niski stopień zagrożenia lawinowego.

Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodniczą w Tarnawie Niżnej proszone są o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie Bazy nad Roztoką.

Przejazd do parkingu w Bukowcu jest możliwy.

Każdorazowo wyruszając w góry należy sprawdzić aktualną prognozę na stronie Grupy Regionalnej GOPR oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym. Jednocześnie apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki tej aplikacji służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy.

Uwaga !

Fragment ścieżki przyrodniczo-historycznej „W dolinie górnego Sanu”: Bukowiec – cmentarz Beniowa, jest nadal zamknięty z powodu uszkodzenia mostu na potoku Syhłowaty.
Dojście do cmentarza jest możliwe szlakiem rowerowym – powrót tą samą drogą.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 10.03.2023 r.

 

Tymczasowe obejście zaznaczone kolorem pomarańczowym. Dalszy odcinek ścieżki jest dostępny.

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X