6.8 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 19.01.2024 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 19.01.2024 r.

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że warunki na szlakach turystycznych są trudne. Część odcinków jest drożna, szlaki mniej uczęszczane są nieprzetarte. Na szlakach zalega świeży, miejscami grząski śnieg,  utrudniający poruszanie się, a grubość pokrywy wynosi od 20 do 130 cm w miejscach nawianych. Na niektórych fragmentach szlaków występują wiszące oblodzone gałęzie. Zachowajcie ostrożność.
W takich warunkach zalecane są rakiety śnieżne, miejscami raczki oraz kije trekkingowe. Ułatwi to wędrówkę i uchroni przed nieszczęśliwym wypadkiem.

Parkingi BdPN, które są odśnieżane i dostępne do parkowania samochodów: Wołosate wraz z dostępem do toalet, Ustrzyki Górne – wejście w kierunku Połoniny Caryńskiej, Przełęcz Wyżniańska, Brzegi Górne.

Droga na odcinku Tarnawa Niżna – parking  Bukowiec, z którego można się wybrać do  Źródeł Sanu przejezdna tylko do skrzyżowania z tzw. drogą błękitną (około 400 m od parkingu).  Dalej zalecany przejazd samochodem z napędem 4×4.

Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną „Tarnawa Niżna –  Dźwiniacz Górny”  w Tarnawie Niżnej proszone są o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie – baza „Nad Roztokami”.

Wychodźcie w góry wcześnie. Zaplanujcie trasę tak, aby zakończyć ją przed zmrokiem. Nigdy nie podejmujcie wycieczki samotnie. Zostawcie informację o planowanej trasie i godzinie powrotu.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 19.01.2024 r.

Apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki niej służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy.

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR . Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X