9.7 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 12.01.2024 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 12.01.2024 r.

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że większość odcinków szlaków jest drożna, szlaki mniej uczęszczane są nieprzetarte. Śnieg twardy, zmrożony, w wielu miejscach występują oblodzenia.  Grubość pokrywy śnieżnej mocno zróżnicowana od 20 cm do 150 cm narastająca wraz ze wzrostem wysokości. Do wędrówek niezbędne są raczki. Na niektórych fragmentach szlaków występują wiszące oblodzone gałęzie. Zachowajcie ostrożność.

Droga na odcinku Tarnawa Niżna – parking  Bukowiec, z którego można się wybrać do  Źródeł Sanu przejezdna tylko do skrzyżowania z tzw. drogą błękitną. Dalej zalecany przejazd samochodem z napędem 4×4.

Turystów wybierających się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną „Tarnawa Niżna –  Dźwiniacz Górny”  w Tarnawie Niżnej prosimy o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie – baza „Nad Roztokami”.

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR . Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X